Linnamaasturid

Lamborghini teeb Urusest pistikhübriidi ja võidusõiduauto

Lamborghini Urus ST-X võistlusauto kontsept

Autoblog rääkis Las Vegases toimuval CES elektroonikamessil Lamborghini arenduosakonna juhi Maurizio Reggianiga margi tulevikuplaanidest ning peamiselt just linnamaasturi Urus järgmistest versioonidest.

Võidusõidu versiooni näidati ST-X kontseptautona juba 2018. aastal. Tavalisest Urusest ligi 25% kergemal sõiduk tuleb turvapuuri, võidusõiduistmete ning vajalike turvalahendustega, et rajal mõõtu võtta. Jõuallika muudatuste osas ei ole hetkel rohkem infot, aga esimest korda peaks see auto demosõidu tegema 31. oktoobril 2020 Misanos, Itaalias.

Peab erinema Porschest ja Bentleyst

Samuti arendatakse Urusest pistikhübriidi, mis pole tehniliselt keeruline, sest seda nähti ette juba autot disainides. Pigem on väljakutse erineda Lamborghini sõsarbrändidest nagu Porsche Cayenne ja Bentley Bentayga, millel mõlemal juba sellised jõuallikad kasutusel on.

Reggiani sõnul on hübriid-Urusel seitse erinevat sõidurežiimi ja igaüks neist kasutab elektrienergiat täiesti erinevalt. Täpsemaid detaile ta avaldada ei saanud.

Ka sportautode osas on Lamborghinil suund hübriidlahenduste poole, aga seal on väljakutsed kaalu ja ruumikasutuse osas palju suuremad. Samuti ei ole tänapäevased akutehnoloogiad veel valmis väga pikalt täisvõimsusel toimima, näiteks rajapäeval.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.