Linnamaasturid

Škoda linnamaasturite valikusse tuleb juba järgmisel aastal uus liige

Škoda tulevane väiksem linnamaastur peaks välimuselt sarnanema Vision X kontseptautole. Foto: Škoda.

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Järgmise 12 kuu jooksul jõuab müügile juba järgmine Škoda linnamaastur, mis saab olema Karoqist ja Kodiaqist väiksem.

Škoda tegevjuhi Bernhard Maieri sõnul saab nende linnamaastur olema enda klassi kõige praktilisem ja ruumikam mudel. Mudelit hakatakse ehitama VW Grupi uuele MQB A0 platvormile, kuid 2645 mm teljevahe peaks autole rohkem siseruumi andma kui näiteks Volkswagen T-Rocil.

Konkureerima võiks Škoda tulevane linnamaastur hakataka näiteks Nissan Juke’ga. Autoexpress nimetas uut linnamaasturit ka Škoda Yeti vaimseks järeltulijaks. Uus mudel avalikustatakse järgmise aasta alguses ning peaks müügile jõudma juba suvel.

Maieri sõnul on tegu suhteliselt uue turusegmendiga ning Škoda soovib samuti uue mudeliga sellest osa saada. Lõplik versioon sõidukist peaks Genfi autonäitusel esitletud Vision Xile suhteliselt lähedale jääma. Erinevalt Karoqist ja Kodiaqist peaks väiksemal linnamaasturil olema rohkem teravaid kerejooni, kuna see mudel on sihitud nooremale sihtgrupile.

Hetkel teadaoleva info kohaselt ei hakka Škoda väiksemat linnamaasturit nelikveolisena pakkuma, kuigi sõiduki platvorm seda võimaldaks. Tõenäoliselt tulevad uue maasturi mootorivalikusse VW Grupi kõige hiljutisemad mootorid: sealhulgas ka 1,0-liitrine bensiinimootor, mille võib Fabia ja Octavia luukpäradest leida.

Tavapäraste 1,0-liitriste (95 ja 115 hj) mootorite kõrval on arvatavasti valikus ka võimsam 1,5-liitrine mootor (148 hj). Pakutakse ka 1,6-liitrist diislit, kuid pistikhübriid on vähemalt algselt üsna ebatõenäoline.

Uus linnamaastur on vaid osake Škoda suuremast plaanist, selgitas tegevjuht. Maieri sõnul pakub Škoda aastaks 2020 juba 20 mudelit ning 9 neist on selleks ajaks elektrilised. “Osad neist on järeltulijad, osad on täiesti uued ja osad on suhteliselt murrangulised.”

Uute mudelite seas on lisaks uuele väiksele linnamaasturile näiteks Rapidi järeltulija ja uued elektrimaasturid. Samuti on Škodalt oodata ka reaalset vRS mudelit, mis võiks konkureerida Renault Megane RSi ja Peugeot 308 GTiga.

Järgmisel aastal on oodata Škoda esimest elektrilist sõidukit – Superbi pistikhübriidi, mille 242-hobujõuline jõuülekandesüsteem koosneb 1,5-liitrisest bensiinimootorist ja elektrimootorist. Aastaks 2020 peaks Superbile järgnema veel 7 elektrilist mudelit.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses