Kuhu lähevad Eestis varastatud mootorrattad?

Kui palju mootorrattaid Eestis aastas varastatakse?Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kuigi lumi on maas ja motohooaeg on enamiku sõitjate jaoks läbi, siis tuleb aeg-ajalt jätkuvalt teateid selle kohta, et Eestis on kellegi mootorratas ära varastatud. Talvel meeldib sulidele nähtavasti parkimismajades sobivaid tsikleid otsida. Uurisime politseilt, kui palju Eestis mootorrattaid varastatakse ning mis nendest tavaliselt saab?

Pärnu politseijaoskonna menetlusgrupi juhi Reelika Kivi sõnul registreerib politsei igal aastal umbes paarsada mootorsõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Mootorrataste vargused on neist aga vähesed. “Aastad on erinevad, aga ühes aastas registreerime Eestis keskmiselt kümmekond mootorratta vargust,” lisas ta.

Küll aga toonitas Kivi, et kuna tsiklite arv Eesti liikluses on viimastel aastatel kasvutrendis, siis võivad ka varguste trendid muutuda. “Kuna arvud on seni väikesed, ei saa siin välja tuua selget trendi, kuid võib tõepoolest öelda, et talvel reeglina mootorrataste vargusi väga toime ei panda, kuna tegu on hooajaliste sõiduvahenditega,” lisas Kivi.

Eestis ei ole politseile teadaolevalt nii-öelda organiseeritud mootorrattavargusi, pigem on tegu üksikjuhtumitega. Kivi sõnul tuleb aga tõdeda, et varastatud mootorrattaid sageli tagasi saada ei õnnestu.

“Kuna Eesti mootorratturite kogukond on väga tihedas suhtluses, siis on väga vähetõenäoline, et varastatud rattaga Eestis ringi sõita saab, seega arvame, et mootorrattad liiguvad siiski Eestist välja Lätti, Leetu või sealt edasi,” ütles Kivi viimaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.