Päeva video

Video: Tesla autopiloot suutis napilt avarii ära hoida

Foto: kuvatõmmis/YouTube.

Meediasse on jõudnud mitmed videod ja isegi surmaga lõppenud õnnetused, kus Tesla isejuhtiv süsteem Autopilot ei ole suutnud õnnetust ära hoida. Tesla on korduvalt kinnitanud, et Autopilot ei tähenda seda, et juht ei pea autot vajadusel ise juhtima.

Sel korral on üks Tesla Model 3 omanik aga laadinud üles video, mis näitab, kuidas Autopilot hoiab ennetavalt ära kokkupõrke. Juhi sõnul sõitis ta isejuhtivas režiimis maanteel, kui kiirust ületav ja möödasõite tegev linnamaasturi juht vasakus reas üritas äkitselt rida vahetada ehk Model 3 juhile ette keerata.

Juhi sõnul pidurdas selle peale Autopilot ning kui linnamaastur endiselt end paremasse ritta surus, hakkas Autopilot ise ka rida vahetama. Videost on aru saada ka hetk, kui Model 3 juht ise rooli haarab ja signaali laseb.

Tesla Autopilot on üks enim tuntud ja tõenäoliselt ka võimekamaid isejuhtivaid süsteeme, mis praegu müüdavates sõidukites saadaval on. Sellel on lisaks sõidurea hoidmisele ja adaptiivsele püsikiirusehoidjale ka automaatne reavahetuse süsteem ja ohuolukorras pidurdamine ning ka esi- ja külgkokkupõrke vältimise ennetamise võimekus.

Sellegipoolest ei ole tegu täiesti autonoomse isejuhtiva süsteemiga ja juht peab sõites silmad teel hoidma ning olema vajadusel valmis ise sekkuma.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.