Kas tead, mida tähendavad liiklusreguleerija keha- ja käeasendid?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Küllike Rooväli, Postimees / Scanpix Baltics

Liikluse inimreguleerijat väga tihti ei kohta. Kasutatakse neid näiteks kui on juhtunud õnnetus, tekkinud liiklusummik või foorid ei tööta.

See tekitabki probleemi, et juhid ei tea tegelikult, kuidas selles olukorras käituda ja mida teha.

Seadus ütleb nii: reguleerija reguleerib liiklust juhul, kui seda on vaja teha liikluskorraldusvahendite märguannetest erineval viisil või kui olemasolevad liikluskorraldusvahendid ei taga teatud ajavahemikul liikluse normaalset kulgu, liiklustakistuste või -ummikute korral, samuti muudel juhtudel, kui liiklus on häiritud.

Oluline spikker

Kui leiate end olukorrast, kus ristmikul seisab neoonrohelises vestis inimene ja vehib kätega, siis Vahtralehe autokooli juht Toivo Liigmann aitas meil koostada väikse spikri:

  • Reguleerija ülestõstetud käsi keelab liiklejal liikuda = kollane tuli
  • Reguleerija seisab liiklejate poole rinna või seljaga = punane tuli
  • Reguleerija seisab liiklejate poole vasaku või parema küljega = roheline tuli ja liikuda tohib suundades, milles see pole keelatud.

Reguleerija võib anda ka muid liiklejale arusaadavaid märguandeid

Kes tahab detailsemalt reguleerija õiguste ja kohustustega tutvuda, võib tutvuda liiklusseadusega, kus reguleerijat puudutab paragrahv 8.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.