Uudis

Auto24.ee statistika: eriolukord tõstis huvi odavate autode vastu

Foto: Shutterstock

Eesti suurima automüügiportaali auto24.ee kasutajate käitumine näitab huvi taastumist autode ostmise ja müümise vastu, kuid ostjaid huvitavad varasemast rohkem odavamad sõidukid.

Märtsi keskpaigast, mil Eestis kuulutati välja eriolukord, langes huvi autokuulutuste vastu päevapealt 20 protsenti. Huvi taastus mai alguseks ja on auto24.ee külastatavuse järgi mõõdetuna praegu eelmise aastaga võrreldes isegi suurem. Ka autode müümine on taastunud, käesoleva aasta mais pandi auto24.ee-s müüki ligikaudu sama palju autosid kui mullu samal ajal.

„Huvi kahanemine autokuulutuste vastu eriolukorra alguses oli igati ootuspärane. Inimestel olid muud mured, samuti liiguti nakkuse vältimiseks vähem, küllap nii mõnigi hoidis raha kokku ootamatusteks,“ kommenteeris auto24.ee juhataja Gunnar Valge. „Huvi taastus üsna samas rütmis sõnumitega piirangute leevendamisest ja edusammudega viiruse leviku ohjeldamisel.“

Alla 8000 euroste autode vastu huvi tõusis

Auto24.ee loendab müüjaga ühenduse võtmiste arvu, mis on juba mai algusest saadik tavapärasel tasemel. Kriisile vahetult eelnenud ajast, märtsi esimesest dekaadist, on huvi praegu 20% suuremgi.

Müügiks pakutavate autode keskmine hind ei ole eelmise aastaga võrreldes langenud, kuid huvi odavate autode vastu on kasvanud. Võrreldes 2019. aasta maiga suurenes huvi alla 8000 euro maksvate autode vastu 13 protsenti, samas kui kallimate vastu kahanes huvi 11 protsenti.

„Firmadest automüüjate lähenemine kriisiolukorrale on olnud väga erinev. Leidus neid, kes tahtsid tulla kriisist välja tugevamana, panustasid tuntusele ning kelle hinnad olid paindlikud, aga ka neid, kes keskendusid üleelamisele,“ sõnab Valge. „Eramüüjate puhul oli üldiselt nii, et kes müüma hakkas, see müüs edasi. Nüüdseks on ka müüki panek taastunud.“

Selle aasta esimese nelja kuu keskmine sõiduauto hind auto24.ee-s oli 10378 eurot, mediaanhind 6550 eurot. Kõige enam pandi müüki Volkswagen Passateid, enim otsiti aga BMW 5. seeriat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.