Uudis

Ekspertkomisjon soovitab väiksematel teedel piirkiiruse langetada kuni 50 km/h peale

Teed, kus praegu on lubatud 90 km/h, ei ole tegelikult selle kiirusega läbitavad. Foto: Geenius Meedia

ERR kirjutab, et väikestel käänulistel kruusa- ja asfaltteedel tuleks kaaluda lubatud sõidukiiruse vähendamist 70, lõiguti 50 kilomeetrini tunnis, sest enamasti ei vasta sellised teed parameetritelt tingimustele, mille puhul oleks kiirusel 90 km/h liiklemine ohutu, leidis riiklik ekspertkomisjon.

“Need teed ei vasta parameetritelt suuremale sõidukiirusele. Valdavalt on tegu kruuskattega teedega, mis on kitsad, kurvilised, tõusude ja langustega ja kus reaalselt 90 kilomeetrit tunnis sõita ei olegi võimalik,” märkis liiklusõnnetuste põhjuste väljaselgitamise ekspertkomisjoni esimees, liiklusekspert Villu Vane.

Lisaks peaks kiiruse alandamisele mõtlema endistel kruusateedel, mis on mustkatte alla viidud, sest kuigi liikleja jaoks tundub selline tee kiirem ja ohutum, on endiselt tegu kitsa ja kurvilise teega, kus pole parim nähtavus.

“Neid teid tuleb aasta-aastalt juurde, sest me ehitame teid tolmuvabaks, ja see tolmuvabaks ehitamine tähendab, et liikleja jaoks oleks justkui tegu asfaltkattega teega. Kui me teeme selle tolmuvabaks, siis me tee profiili ju ei muuda – see jääb sama kõveraks-käänuliseks-kurviliseks tõusude ja langustega teeks. Kuna tegu pole enam kruuskattega, vaid liikleja jaoks asfaltkattega, siis ta tahab seal sõita 90-ga ja tihtipeale sõidetaksegi kiiremini, kui tee geomeetria lubab,” põhjendas Vane.

Loe edasi ERRist.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.