Uudis

Kia Stinger GT420 on sportsedaan, mis mõeldud ringrajale

Kia insenerid on loonud midagi päris omapärast, muutes Stinger GT sportsedaani ainulaadseks ringrajaautoks.

Kia Stinger GT420 nimeline eriprojekt valmis puhtalt entusiasmi ja “miks mitte?” suhtumise baasil. Nimelt anti briti inseneridele missioon, teha Lõuna-Korea autotootja Stinger GT mudelist midagi ekstreemsemat.

Nimi GT420 viitab muidugi võimsusele. Hobujõude on erimudelil 50 võrra rohkem kui tavalisel Stinger GT-l, tõstes arvu 420-ni. Ka pöördemoment on tõusnud 510 Nm pealt 560 njuutonmeetrini.

Kuna see Stinger polegi mõeldud tavakasutamiseks, hakati ka hooga kõike ebavajalikku autost eemaldama. Suur osa interjöörist on läinud ja palju mürasummutust samuti. Kokku on kaalust maha võetud umbes 150 kg võrreldes tänavaautoga.

Muidugi lisatud muud ringrajaks vajalikku, nagu näiteks sportlikud Eibachi vedrud ja tugevamad Brembo eesmised pidurid. Uued 19-tollised veljed on kaetud Pirelli Trofeo R ringrajarehvidega ja Millteki väljalaskesüsteem on ilma katalüsaatorita.

Kahjuks on Kia Stinger GT420 puhul tegemist pelgalt ühekordse projektiga näitamaks, milleks nende sportsedaan võimeline on, kui kõik nupud üheteistkümne peale keerata. Kia pole hetkel märku andnud, kas sellest eksperimendist võib midagi ka tänavatele jõuda.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses