Uudis

Konkursi tulemused: kuidas noored mehed liikluses nähtavaks teha

Foto: Egert Kamenik, PM/EMF

Maanteeamet kuulutas oktoobri lõpus välja konkursi innovaatiliste ideede leidmiseks, kuidas teha noori mehi meie liikluses nähtavaks. Konkursil osales 25 inimest ja asutust, kellelt saadi ühtekokku 50 lahendust.

Pakuti nii seadusemuudatusi, kui kampaaniate loovlahendusi, kuid enim esitati erinevaid variante spreivärvide ja LED-tulede kasutamiseks.

“Märkimisväärne hulk ideedest oli aga suunatud otseselt rõivatootjatele: toota tuleb rõivaid, millel on kvaliteetsed helkurelemendid juba olemas“ sõnas Maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert Gerli Grünberg.

Peaauhinna laureaadid on:

KRENTU, kes oli loonud soliidse ja maskuliinse disainiga helkiva toote „Hammasratas“, millel on kolm erinevat kinnituslahendust. Seda võib kanda jope küljes, kasutada võtmehoidjana või riputada koti külge.

George Zhordania esitas neli ideed, millest eriti tähelepanuväärsed olid:

Luua ettevõte Traffic Trend. Idee kohaselt tuleks luua veebipood, mis müüb helkurvärvi ja erinevaid innovaatilisi lahendusi (näiteks mustrid, šabloonid) helkurvärvi kasutamiseks. Seeläbi populariseeriks ettevõte trendikate liikluskaitsevahendite kasutamist noorte meeste seas.

Korraldada liiklusohutusalane hackathon, mille raames luuakse mobiilirakendused või – lisavidinad, mis aitavad leida lahenduse liiklusohutuse põletavaimatele teemadele (sh meeste nähtavaks tegemisele).

Erkki Laur, kelle ideeks oli luua magnetiliselt riiete külge kinnituv humoorika lahendusega helkurtoode, mille juures on kasutatud ka valgussensoriga LED-tehnoloogiat.

Eriauhinna laureaadid on:

Mäetaguse kooli neljas klass, kelle ideeks oli luua ruumiline helkur, mille sees on helendav auto. Soovi korral peaks olema võimalik ka sisse lülitada väike LED-lamp vilkuvate tulukestega.

Baltman, kes on mitmete meeste mantlite varrukarihmade pahemale poolele lisanud helkurkanga. Helkurkanga saab pimedas liikudes lihtsalt välja pöörata ja seeläbi end paremini nähtavaks muuta.

Täpsemalt saab konkursi tingimuste kohta lugeda siit.

Põnevamad valgustpeegeldavad tooted, mis sobivad nii noorele kui vanale, mehele ja naisele, on välja toodud www.silmapaistev.ee.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.