Uudis

Küsimus: millise auto alt on pärit selline rehv?

Fotod: Geenius Meedia

Võimatu vastata, eksole, aga püsige minuga, kohe tuleb vihjeid. Pilt on tehtud Kalamajas, aga pikemaaegsem paikvaatlus ütleb, et tegemist pole kohaliku sõidukiga.

See, mida me pildil näeme, on lõpuni sõidetud lamellrehv. Ainult, et lõpuni oli ta sõidetud ilmselt peale eelmist jaanipäeva, hiljemalt mihklipäevaks. Seejärel on ilmselt ostetud mõne pühamehe ikoon kindalaekasse või ohverdatud tummisem põder transpordihuvilistele vaimolenditele, sest see rehv küll kedagi teel ei hoia.

Kas ta teab või ei tea?

Siinkohal on kaks valikut ja kumbki neist ei ole hea. Kas see juht on teadlik, millised rehvid tal all on ning sõidab ikkagi või tal pole aimugi ja see on isegi ohtlikum. Kui esimesel juhul ta võib olla käitub natukenegi ettevaatlikumalt, siis teisel juhul on kõik eelmainitud vaimolendite kätes.

Kui kellelgi tekib hetkel tunne kaitsesse asuda, et rasked ajad ja pole ju kõigil võimalus osta kohe uusi rehve, kui vanad veidike kulunud, siis mõned faktid.

Mark on juba teada.

Sarnaselt kulunud olid mõlemad esirehvid, seega ei olnud tegemist ajutise lahendusega, purunenud korraliku asemel. Kas kulunum rehv peaks olema ees või taga, sellest kirjutasime SIIN. Aga seal käib jutt muidugi lubatud piirides kulumisest, mitte traatideni puhtaks sõidetud jamast.

Rahapuudus pole häbiasi

Ei, see polnud 500-eurone räim, mille omanikul lihtsalt polegi raha ja ta püüab minimaalsete kuludega maksimaalselt ellu jääda. Ega see ront kiiresti ei sõida ka.

Sellel autol on 5,5-liitrine ja ligi 400-hobujõuline bensiinimootor. Auto maksis uuena kõvasti üle 100 000 euro. Tänaseks on hinnad muidugi kukkunud 10 000 euro juurde. Aga see on ikkagi luksusauto, mida ei saa lubada igaüks.

Millal sa viimati käe koopasse ajasid?

Palun, inimesed, kontrollige oma rehve. Keerake rattad välja ja vaadake, ega ka sisekülg pole kulunud. Ja kui olete täiesti teadlikud oma rehvide seisukorrast, siis ära roni sellistega liiklusesse.

Ausõna – jalgsikäimine on vähem piinlik kui S-klassi Mercedesega sõita, millel on sellised rehvid. Rasked ajad on okei, aga teiste ohustamine ei ole.

Ja ongi vastus käes. Kes arvas ära?

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.