Uudis

Kuuldus: Honda plaanib NSX sportautost Type R versiooni teha

Honda NSX-GT 2013. aasta ideeauto.Foto: Honda.

Kuulduste kohaselt võib Acura (Honda luksusbränd USAs) lisada mudelivalikkusse veelgi võimsama Type R variandi brändi tuntuimast NSX sportautost, vahendab Forbes.

NSXi teine põlvkond jõudis müügile kolm aastat tagasi ning oli algselt mõeldud sellisele kliendile, kes soovib hübriidset sportautot koos võrdlemisi haruldase funktsiooniga – ainult elektriline vaikne režiim. Seetõttu kombineeriti NSXis kahe turboga 3,5-liitrine V6 kolme elektrimootoriga, saades kokku võimsuseks 573 hobujõudu.

Nullist sajani suudab NSX sprintida 3,1 sekundiga, kuid jääb näiteks Top Geari arvustuse kohaselt alla oma rivaalidele – McLaren 570S ja Audi R8. Siiski on NSXi kiidetud juhitavuse ja kiirenduse eest.

2017. aasta Honda NSX.Foto: Honda.

Type R versiooniga plaanib Honda tõenäoliselt NSXi konkurentide seast rohkem esile tõsta. Modifikatsioonide seas on oodata – kui kuuldused tõele vastavad – jäigemat vedrustust ja stabilisaatoreid ning suuremaid süsinik-keraamilisi pidureid ja loomulikult rohkem võimsust, täpsemalt 650-hobujõudu. Mainitud on ka Honda NSX-GT-st inspireeritud tagatiiba ja eesmist tuulesuunajat.

Arvestades, et Type R märgistusega NSXi hind küündib tõenäoliselt 200 000 dollari juurde, ootavad ostjad salongis ka rohkem mugavust ja luksust ning kvaliteetsemaid materjale.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.