Läti tahab joobes juhtidelt konfiskeeritud autod anda Ukraina sõjaväele

Foto: Shutterstock

Läti valitsus soovib pärast seda, kui riigi uus koalitsioonivalitsus esmaspäeval meetme heaks kiitis, anda Ukraina sõjaväele üle joobes juhtidelt konfiskeeritud autod, vahendas Insider.

Läti peaminister Krišjānis Kariņ teatas rahandusministeeriumi esitatud ettepanekust esmaspäevasel pressibriifingul, vahendas rahvusringhääling LSM News.

Idee pärineb algselt Läti sotsiaalsest liikumisest, mida tuntakse Twitter konvojs/NGO Agendumi nime all ja mis on Ukraina armeele juba tarninud üle 1000 auto.

Ettepanek tuleneb Läti kriminaalkoodeksi muudatusest eelmise aasta lõpus, mis karmistas karistusi joobes juhtimise eest. Seaduse järgi saab auto riigi poolt konfiskeerida juhul kui juhil on fikseeritud joove üle 1,5 promilli, mis võrdub 0,15 protsendilise alkoholisisaldusega veres. Seejärel antakse autod üle riigimaksuametile, kes paneb need enampakkumisele. Kuid uue ettepaneku kohaselt saaks autod tasuta Ukrainasse saata.

Viimase aasta jooksul on mitmed heategevusorganisatsioonid annetanud Ukraina sõjategevuseks raha, tarvikuid või sõidukeid. Taluveokeid, tarbesõidukeid ja peaaegu kõike, mis sõidab, on riiki ka saadetud ja sõjaliseks kasutamiseks kohandatud. Sellistes linnades nagu Lviv keevitavad vabatahtlikud sõidukitele enne lahingusse saatmist terasplaate ja muid tugevdusi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.