Uudis

See on uus C8 Chevrolet Corvette Stingray kabriolett

Chevrolet avaldas esimesed pildid Chevrolet Corvette C8 katuseta variandist.

Kuigi saabuv kaheksanda põlvkonna Corvette Stingray kupeemudel on ka käsitsi eemaldatavate katusepaneelidega, näeb Chevrolet siiski vajadust tavalisema kabrioleti jaoks.

Seepärast ongi esimene keskmootoriga Corvette katuseta variant vägagi sarnane kupeega. Peale ilmselge elektriliselt liikuva automatiseeritud katuse, on suurim erinevus välimuselt tagaklaas.

Chevrolet Corvette C8 kupee

Eemaldatav katus pole tekstiilist, vaid koosneb kahest katusepaneelist, mis voldivad end kokku kabiini taha olevasse ruumi. Kuigi täpset kaalu pole Chevrolet lahtise superauto kohta maininud, on kinnitatud, et erilisi tugevdusi kere jaoks pole nad pidanud lisama.

Sarnaselt paljude teiste keskmootoriga sport- ja superautodele saab tagumist akent alla lasta katusest sõltumata. Niimoodi saab lasta rohkem V8 mootori heli kabiini ka viletsama ilmaga, kui sooviks katust peakohal hoida.

Muus osas on kabriolett identne kupeega. Sõitjate taga on 6,2-liitrine vabalthingav V8 mootor ja 8-käiguline automaatkast. 495 hj ja 638 Nm kiirendab kupee sajani alla kolme sekundi. kabriolett jääb tõenäoliselt mõne sajandiku võrra aeglasemaks.

C8 Chevrolet Corvette Stingray kabriolett hakkab kupeest maksma umbes 7000 eurot rohkem. Kupee baashind algab USA turul omakorda 53 722 eurost.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.