Uudis

Tallinna Tööstushariduskeskus sai õppevahendiks uue Lexus UX hübriidi

Õppematerjalina anti üle uus Lexus UX 250h.

Toyota Baltic ja Tallinna Tööstushariduskeskus sõlmisid koostöölepingu, mille alusel toetab Toyota kooli erineva koolitusinventari ja õppematerjalidega, sealhulgas ka õppejõudude koolitamisega.

Koostöö algust tähistati piduliku sündmusega, mille käigus avati Tööstushariduskeskuses Toyota õppeklass ja töökoda ning anti üle uus Lexus UX.

Koostöö aluseks on Toyota Tehnilise Hariduse Programm (T-TEP), mille raames Tallinna Tööstushariduskeskus on juba kolmas õppeasutus Eestis, keda Toyota toetab.

Aitab õpetada hübriidide ja elektrifitseerimise hingeelu

Lisaks Lexus UX hübriidsõidukile saavad kooli õppepersonal ja õpilased ligipääsu Toyota hübriidi simulaatorile ning teoreetilistele õppematerjalidele, mis on õpilastele abiks igapäevases õppetöös. Ka hakkab Toyota Baltic väljastama parimatele õppuritele Toyota stipendiumi.

Hübriidmootori simulaator, mis aitab kaasaegseid tehnoloogiaid õpetada.

“Uued suundumused ja pidev tehnoloogiate uuenemine, mida iseloomustab elektrifitseerimine, isesõitvad sõidukid ja muud uuenduslikud liikuvuslahendused, on toomas kaasa enneolematuid muutusi autotööstuses tervikuna. Seetõttu on väga oluline tänapäeva autotehnikule, et tema teadmised ja oskused oleksid ajakohased,” ütles Toyota Baltic AS turunduse divisjoni juht Marek Maide.

Rekordarv õpilasi autotehniku erialal

Tallinna Tööstushariduskeskuse transporditehnika valdkonna juhataja Raivo Kruusik lausus, et uus Lexus UX tuli kooli just õigel ajal, sest sel sügisel asus koolis õppima rekordarv õpilasi autotehniku erialale.

Vasakul Toyota Baltic esindaja Marek Maide ja paremal TTHK direktor Paul Alekand lepingut allkirjastams.

Lexus Balticu ärivaldkonna juht Raigo Kaseorg ütles, et Lexus UX annab ideaalse õppimisvõimaluse. „Tegemist on esimese UX mudeliga, mis jõudis ligi aasta eest Baltikumi. Sama sõidukit eksponeerisime siis ka Rotermanni kvartalis Tallinnas ja mul on väga hea meel, et see UX saab nüüd minna tänuväärselt edasi “uut elu elama”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.