Uudis

Täna hakkab Tallinna-Pärnu maanteel tööle uudne kiirusepiirangu lahendus

Kasti ristmik

23. detsembrist 2020 hakkab esmakordselt tööle adaptiivse kiiruspiirangu süsteem Tallinna–Pärnu–Ikla maantee 67. kilomeetril ehk Kasti ristmikul.

Ristmik on varustatud anduritega, mis juhivad paigaldatud muutteabega liiklusmärke. Kui kõrvalteelt lähenevad ristmikule sõidukid või on vastassuunas sõiduk sõitnud vasakpöörde rajale, siis mõlemas suunas olevad muutteabega märgid kuvavad hoiatusmärki ja suurima lubatud sõidukiirusena 70 km/h.

Kiiruspiirang kehtib niikaua kuni kõrvaltee või vasakpöörderada on hõivatud, seejärel taastub tavapärane piirang 90 km/h ning hoiatusmärgid kustuvad.

“Eesmärk on luua lahendus, kus sõidukijuhid peavad kiirust vähendama vaid siis, kui see on tegelikult vajalik,” selgitas Maanteeameti liikluskorralduslike nõuete koordinaator Ergo Tammel.

“Sarnast lahendust kasutatakse Taanis ja Rootsis ning selle katseprojekti tulemusena soovime teada saada, kas selliseid lahendusi võiks kasutada ka teistel sarnastel ristmikel ning milline on selle mõju Eestis nii liiklusohutusele kui ka liiklejate käitumisele.”

Lahendus sarnaneb sellele, mida kasutatakse Tallinna–Pärnu–Ikla maanteel Rahula tagasipöördel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.