Uudis

Video ja pildid: Läänemaa mees ehitas 12-meetrisest Scaniast luksusliku rallibussi

Autor: Ivar Soopan

See on pealtnäha tavaline 12 meetri pikkune Scania reisibuss, aga sisult kordumatu ja ülimalt luksuslik. Teist sellist maailmas pole, sest selle ehitas Läänemaa mees Urmas Zahharov enda peas valminud plaani järgi. 

Muidugi mitte enda lõbuks. Töö tellis Eesti autokrossi üks edukamaid sõitjaid Andri Õun, kelle tiim saab nüüd pikkadel reisidel tunda mugavusi, mida paljudel pole koduski. 

Zahharovile anti üle buss, mille sisust polnud suurt midagi alles. Kõik algas peaaegu nullist ja tuli teha keerulisi valikuid. Zahharovi pea on nagu arvuti, 3D-jooniseid ta ei valmistanud. Ise mõtles ruumilahenduse ja nüansid välja ja katsetades pani paika. 

“Sisustuse asjad on kõik minu ideed,” rääkis osaühingus Catree meisterlikku puidutööd tegev Urmas Zahharov. “Omanikul oli see tingimus, et peaks olema kuus magamiskohta pluss üks veel igaks juhuks. Ja pidi säilima kaheksa istekohta pluss juhikoht. Kuna nad selle bussiga käivad kõvasti võistlustel ja eks siis sai lisatud igasugu mugavusi, mis võimaldaks end tunda nagu kodus. Et sa ei peaks arvama, et oleks kuskil kaugel ära.” 

Zahharov teab hästi, kui olulised on reisimugavused, sest on ise aastaid kaugsõiduautojuht olnud. Selle ameti vahetas ta puidutöö vastu ja see tuleb mehel hästi välja. 

Luksusbussi ehitusele on ta kulutanud viimased kolm ja pool kuud. Suure osa tööst on ta teinud üksi, aga mitte kõike. 

“Polsterdajad on oma tööd teinud, elektrik… Teatud asjad pead sa sisse ostma teenusena. Muidu sa ei saa ikka,” lausus ta. Milliseid mugavusi saab nüüd Andri Õuna rallitiim bussis nautida, sellest räägib Zahharov pikemalt videoloos. Lisatud on ka fotogalerii tühjaks lammutatud bussist ja nüüdsest interjöörist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.