Uudis

Volkswagen grupp soovib oma põhimarke rohkem eristama hakata

Valik Volkswagen Grupile kuuluvatest CNG mudelitest.Fotod: Volkswagen.

Volkswagen grupp soovib tõsta Seati kõrgemale hinna ja kvaliteedi tasemele ning keskenduda Škodaga rohkem soodsate autode suunas, vahendab Automotive News Europe.

VW grupi tootestrateegia juht Michael Jost kinnitas intervjuus, et nad soovivad tulevikus oma brändide imagoid selgemalt eristada.

“Seat võiks esindada veelgi enam emotsionaalseid sõidukeid nagu erinevad CUPRA tooted. Škoda võiks teenida Ida-Euroopa turgudel palju intensiivsemalt ja pakkuda autosid klientidele, kes otsivad ennekõike funktsionaalsust,” sõnas Jost.

Seatist Alfa Romeo rivaal

See tähendaks, et Seati tulevased sõidukid võivad hinna poolest pisut tõusta, kui hakatakse jahtima premium taset ja rohkem emotsiooni pakkuvaid sõidukeid. See ühtiks ka VW grupi hiljuti lahkunud juhi Ferdinand Piech soovidega teha Seatist Alfa Romeo rivaal.

Škoda sõidukid võivad aga tulevikus tõmmata tagasi kallimatest valikutest nagu Alcantaraga kaetud istmed. Sellisel juhul konkureeriks Škoda ka rohkem taskukohasemate rivaalidega nagu Kia ja Dacia, mis on haaranud VW grupilt suure turuosa.

Ka Volkswagen ise vaataks tähelepanelikult oma mudelivaliku üle, et mitte sattuda konflikti sama katuse all olevate brändidega.

“Me jälgime võimalikke sarnaste mudelite kattumist tähelepanelikult. Näiteks ei kavatse me Tiguani kupeemaasturit Euroopas turule tuua,” lisas Jost.

Kui kiiresti suudab VW grupp oma plaanid ellu viia pole muidugi kindel, kuid üks tõeline rivaal Alfa Romeole kõlaks tõesti huvitava mõttemänguna. Iseasi on muidugi see, kas sellise raske ülesandega hakkama saadakse.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.