If Kindlustuse blogi

Kuidas kindlustada talveks hobiautot?

Hobiauto, vähemalt Eestis tingimustes, on enamikel kasutatav vaid soojal perioodil. Põhjuseid selleks on mitmeid, aga peamine ikkagi talviselt soolased teed, mis nõuaksid väga sagedast põhjalikku pesu ja hooldust, et rooste kallale ei tuleks.

Teine muidugi ka suurenenud võimalus kahe liikuva objekti kohtumiseks libedates tingimustes. Lõpuks veel ka talverehvide vajadus ning enamik jõuavadki selleni, et mõistlikum on see projekt ikkagi talveks seisma panna.

Kohustuslikku liikluskindlustust ei pea seismise ajal olema, juhul kui…

See tähendab, et mõelda tuleb ka kindlustusele. Kohustuslik liikluskindlustus peab olema igal juhul, kui on plaanis kasvõi üks kord sõita või näiteks kevadel, kui suverehvid juba lubatud, hooldusesse sõita. Ilma selleta garaažist väljuda ei või.

Ilma kindlustuseta võib auto olla eelmise lepingu lõppemisele järgneva 12 kalendrikuu jooksul tingimusel, et selle aja jooksul ei osaleta sõidukiga liikluses.

Seega talvel seistes ei pea olema autol kindlustust ning seda ei pea ka registrist ajutiselt kustutama.

Kaskokindlustus võib olla mõistlik säilitada aastaringselt

Nende autode puhul, mis on liisingu abil ostetud, on vastus lihtne. Kaskokindlustusega peab auto olema kaetud kogu liisinguperioodi jooksul, olenemata läbisõidust või reaalsest kasutusest. Ehk, et kui on ostetud liisingusse uus Lamborghini, mis talvel seisab katte all, siis kaskokindlustus peab igal juhul olemas olema.

Kui autol liisingu poolt enam kaskokohustust ei ole, siis saab selle muidugi seisuperioodiks lõpetada, aga mõistlik on teha siiski arvutused ja kalkuleerida riske.

Sageli on pikemaks perioodiks sõlmitud kaskokindlustus soodsam ja lühikeste juppidena kasutamine ei tarvitsegi olla palju soodsam.

Ka seistes võib juhtuda asju

Samuti võib autoga juhtuda ka seismise ajal õnnetusi (loodusõnnetus, autole kukkuv puu, tulekahju jne). Mõistlik on korraks oma kindlustusseltsiga rääkida, kuidas riske maandada. Äkki on hoopis võimalik kasutada koduse vara kindlustust või muud toodet?

Kindlustusselts aitab hea meelega teie võimalikke riske ja valikuid hinnata ning vastavat nõu anda. Võimalus on teha konkreetseks perioodiks ka mõni muu pakkumine. Eriti oluline on see juhul, kui teie hobiauto pole lihtsalt tore auto, vaid omab ka investeeringuväärtust.

Kaskokindlustuse hinda saab arvutada siit ning võimalikele erisoovidele ja küsimustele saab vastuseid If Kindlustuse kindlustustelefonilt 777 1211.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.