If Kindlustuse blogi

Ohutu liiklemine ennekõike – selle kuuga saab talverehvide aeg ümber!

Rehvivahetuse aeg on käes.Foto: Shutterstock

Kuigi Eestimaa ilm on tõeliselt heitlik, mida on näidanud ka käesolev aprill, siis on sellegipoolest lähedal aeg hakata mõtlema rehvivahetusele, sest ega ilusad ilmad taeva jää.

Hoia keskkonda

Vastavale aastaajale mõeldud rehvide kasutamine on juba sellepärast oluline, et see tõstab märgatavalt liiklusohutust. Vähem oluline ei ole ka keskkonna küsimus. “Kui libedus kaob, ei ole mõistlik enam naastrehvidega asfalti lõhkuda,” selgitab If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus.

Lähedaste turvalisus on hinnalisem kui kokkuhoid rehvidelt

Liiklusohutuse poole pealt on oluline, et suvisel ajal oleksid all korralikud suverehvid, mis ei ole juba liiga siledaks sõidetud. Samuti ei ole soovitav sõita liiga vana rehviga. “Rehvisegu vananeb aja jooksul ning sellega väheneb ka elastsus ning need ei tööta enam nii hästi kui peaksid,” räägib Kruus. Rääkimata sellest, et kulunud rehvid pikendavad märgatavalt autode pidurdusteekonda.

Liiga siledaks sõidetud rehvid, millel mustrijääki peaaegu nähagi pole, tõstavad märgatavalt liiklusõnnetuse riski. “Eriti vihmaste ilmade korral on märksa suurem oht vesiliu tekkimiseks, mille tagajärjel võib auto juhitamatuks muutuda ning põhjustada tahtmatu õnnetuse,” märgib Kruus. Nii ei tasu korralike rehvide pealt kokku hoida. Sinu ja sinu lähedaste turvalisus on märksa hinnalisem, kui rehvikomplekt.

Kui kodus on garaaži jäänud seisma juba oma elu ära elanud rehvid, siis tasub need viia taaskasutuspunkti või rehvitöökotta, kus need kindlasti vastu võetakse ning utiliseeritakse vastavalt nõuetele.

Oma autot tasub kaitsta kaskokindlustusega, kuna ka korralike rehvide olemasolul võib nii mõnigi kord juhtuda ootamatu õnnetus. If Kindlustuse kaskokindlustuse pakettidega saab tutvuda ja kaskokindlustuse hinda oma autole arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.