Luksusliku liikumise uus tase: Lexus LM on limusiini ja mahtuniversaali ideaalne sümbioos

Kompromissitu luksuse ihalejad saavad omale isikupärastatud Lexus LM-i tellida juba praegu.Foto: Lexus

Äsja Euroopas debüteerinud Lexus LM ehk Luxury Mover põimib limusiini elegantsi kokku mahtuniversaali ruumikusega. Tulemus pakub mõlema keretüübi parimaid omadusi ja ootamatult luksuslikku sõiduelamust – ning nüüd saab sõidukiga tutvuda ja seda tellida ka Eestis.

Õhkab enesekindlust

Uus Lexus LM-i on kujundus lähtub väärikast elegantsist. Tulemuseks on ainulaadne ja enesekindla olekuga sõiduk ning proportsioonid, mis muudavad kasutamise ja manööverdamise lihtsaks. Julge ninaosa kujundus esindab Lexuse uut identiteeti sisaldades samas viiteid margi viimase kahe aastakümne mudelite disainielementidele. Kerevärvi radiaatorivõre on kujundatud selliselt, et domineeriv alumine osa lisab jõulisust, kitsas ülaosa sulandub aga ühte tulede ning mootorikattega.

Lexus LM-i domineerivalt jõulise esiosa kontrastiks loovad avara ja õhulise mulje madalale toodud küljejoon ning suured klaaspinnad. Sõiduki voolujoonelisust toovad esile tumendatud esi- ja tagapiilarid.

Luksusliku mahtuniversaali erilise iseloomu rõhutamiseks panevad i-le täpi 19-tollised sepistatud valuveljed ning värvivalik, millest leiab muuhulgas kolm süvaläikega sonic-viimistlust.

Sõitjate heaolu silmas pidades

Põhifookus oli Lexus LM-i arendamisel siiski inimkesksusel ning mugavusel ja sõitjate heaolul, mis väljendub salongis, kus omotenashi filosoofial põhinev külalislahkus on viidud enneolematule tasemele.

Kõik detailid on kujundatud sõitjate heaolu silmas pidades: mugavad istmed toetavad täiuslikult, salongis on täpselt reguleeritav temperatuur, õhukvaliteet ja valgustus ning lihtsalt kasutatavad digiteenused ja meelelahutusfunktsioonid.

Tulemusena on Lexus LM oma loomuselt mitmetahuline ning pakub reisijatele ühelt poolt personaliseeritud lõõgastust ja heaolu olles samaaegselt mitmekülgne ning paindlik näiteks sellisteks puhkudeks, kui sõidu ajal peaks olema vaja tegeleda edasilükkamatute tööasjadega.

Arvestades erinevate vajadustega saab Lexus LM-i tellida kahe erineva istmepaigutusega.  Neljaistmeline mudel on luksuse tipptase pakkudes kahte mitmefunktsioonilist tagaistet ning omadusi, mis muudavad nauditavaks ka kõige igapäevasemad sõidud.

Seitsmeistmelises mudelis on keskmises reas kaks mugavat ja hästi juurdepääsetavat istet ning lisaks kolmas istmerida – see koosneb kolmest kokkupööratavast istmest, mille saab kokku klappida, kui on vaja rohkem ruumi pagasi jaoks.

Nutikate abide uus tase

Sõitjateruumi mitmesuguseid funktsioone saab hõlpsalt reguleerida nutitelefoni meenutavast juhtpuldist. Seda saab kasutada näiteks helisüsteemi, istmete funktsioonide, salongivalgustuse ja aknakatete juhtimiseks. Ühtlasi on uus LM maailma esimene mudel häältuvastuse funktsiooniga, mis reageerib tagaistmel sõitjate käsklustele.

Neljaistmelise LM-i salongi vaheseina allosas on 48-tolline laiekraan, mis asub vaatamiseks optimaalse nurga all. Sellel on kolm vaatamisrežiimi: täisekraan, kino ning eraldi vasak- ja parempoolne ekraan, mis näitavad tagaistmel sõitjatele soovi korral kummalgi ekraanipoolel personaalset sisu.

Kasutaja saab kuvada sisu otse oma nutitelefonist või tahvelarvutist või ühendada ekraani kahe HDMI-pesa kaudu. Süsteemi saab kasutada nii meelelahutuseks kui veebipõhisteks töökohtumisteks. Seitsme istmega mudel on varustatud 14-tollise tagumise multimeediaekraaniga, mida saab kasutada eesmisel konsoolil olevast sõltumatult.

Rohkem, kui oskad oodata

LM-i kontseptsiooni väljatöötamise ajal korraldas Lexus uuringu eralennukite tootjate ja ülirikaste klientide hulgas. Uuringust selgus, et klientide jaoks on luksuse kõrgeim tase see, kui nad tunnevad end nii füüsiliselt kui vaimselt täiesti lõõgastununa.

Lexus kasutas saadud teavet, et luua sellised sõidukid, kus sõitjad tunnevad ennast lihtsalt täiesti lõõgastunult, kus puuduvad segajad, ning kus mugavusfunktsioonid on sõitjate järgi kohandatud.

Näiteks on neljaistmelise mudeli vahesein läbipaistvast klaasist ülaosaga, mis võimaldab tagaistmel sõitjatel otse eesolevat teed näha. Vaheseina saab avada ja sulgeda ning vaid nupuvajutusega ka hämardada, kui on soov privaatsuseks.

Salongi valgustab laes ja küljepaneelidel olev õdus meeleoluvalgustus ning lakke paigaldatud kohtvalgustid, neljaistmelisel mudelil ka kujundvalgustus põranda tasandil. Salongi saab täiustada hulga meeleoluvalgustuse värviseadistustega, sealhulgas 14 värvitooniga, mis on jagatud viieks teemaks: tervendav, lõõgastav, virgutav, keskendumist soodustav ning ergastav.

Kompromissitu luksuse ihalejad saavad omale isikupärastatud Lexus LM-i tellida juba praegu. Ning loomulikult on võimalik teha ka proovisõitu – seda saab kokku leppida võttes ühendust Lexuse esindusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.