SEAT/CUPRA

CUPRA seadis eesmärgiks toota alates 2030. aastast ainult täiselektrilisi sõidukeid

Foto: CUPRA.

Hetkel Münchenis toimuv mitmepäevaline IAA International Motor Show on maailma suurim autonäitus, kus saavad autotootjad esitleda enda peagi ilmuvaid uusi sõidukeid. Tänavusest sündmusest võttis osa ka CUPRA, kes esitles esmakordselt avalikult enda täiselektrilist ideeautot UrbanRebel Concept.

Lisaks põnevale sõidukile, rääkis CUPRA tegevjuht Wayne Griffiths ka lühidalt ettevõtte plaanidest järgmise 10 aasta jooksul. “Meie eesmärk on 2030. aastaks toota ainult täiselektrilisi sõidukeid. Sel aastal jõuab turule luukpära Born ning 2024. aastal linnamaastur Tavascan,” rääkis Griffiths.

Äsja esitletud CUPRA UrbanRebel Concepti näol on tegu ideeautoga, mis on sportbrändi radikaalne nägemus sellest, milline peaks olema üks linnaelektriauto. Turule jõuab kõigi eelduste kohaselt UrbanRebel 2025. aastal. 

Avamiseelsel üritusel selgitas Griffiths, kuidas CUPRA kasvab jätkuvalt üle kõigi esialgsete ootuste. Enda kolmeaastase tegevusperioodi vältel on kaubamärk müünud ​​üle 100 000 auto. 

Lisaks on CUPRA suutnud edukalt siseneda sellistele Euroopa turgudele nagu Saksamaa, Hispaania, Ühendkuningriik, Itaalia, Prantsusmaa ning laieneda ls kaugematesse piirkondadesse nagu Mehhiko, Iisrael ja Türgi.

CUPRA täiselektriline ideeauto UrbanRebel Concept, mis ilmub turule 2025. aastal. Seda loomulikult natuke tagasihoidlikuma disainiga.

Uus City Garage

Samuti pani CUPRA tegevjuht veel fookuse City Garage müügisalongidele, kus hakatakse Griffithsi sõnul korraldama põnevaid üritusi ja näitusi. Eile avas ettevõte uue City Garage Milanos, peagi tehakse seda ka Madridis, Rotterdamis, Lissabonis ja Berliinis.

“Meie ambitsiooniks on saada ülemaailmseks kaubamärgiks. Seetõttu ehitame tugeva võrgustiku üle maailma ja koolitame 2022. aasta lõpuks välja üle 1200 CUPRA meistri,” rääkis Griffiths.

CUPRA uus City Garage müügisalong Münchenis.Foto: CUPRA.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.