Mõte kasutatud sõiduki ostmisest tekitab ärevust? Õige valik aitab riske maandada

Tehes valiku Toyota Approved kasutatud sõiduki kasuks, oled ühe otsusega oma riskid maandanud päris mitmel viisil.Foto: Toyota

Eestlasest autoomanik vahetab sõidukit keskmiselt kolme kuni viie aasta tagant. Autovahetus ei ole aga tühiasi, sest vastuse peab leidma paljudele küsimustele. Kas must või hõbedane? Universaal või linnamaastur? Bensiin, diisel, hübriid või hoopis täiselektriline sõiduk?

Ja muidugi kõige tähtsam – kas osta tuttuus auto või teha valik mitmenda ringi sõidukite seast?

Soodsam hind – rohkem autot

Põhiline eelis ja peamine põhjus kasutatud sõiduki ostmiseks on muidugi selge – selleks on soodsam hind. See omakorda tähendab, et sama raha eest võib natuke “rohkem autot” saada. Tõepoolest, kas näiteks mõte uue väikeauto asemel klass kõrgema sõidukiga liiklemisest pole ahvatlev? Otse tehasest tulnud autol võib paar aastat vanemaga võrreldes olla küll juures uuem tehnoloogia või mõni nutikas lisavidin ning sõitjateruumis värske auto lõhn, kuid kas need ikka on niiväga tähtsad?

Mitmenda ringi sõiduki soetamine tähendab muidugi küll näiteks seda, et valikukriteeriumite seadmisel peab uue autoga võrreldes natuke vähenõudlikum olema.

Ostes salongist uue sõiduki, saab ju laost valida endale meelepärase varustuse ja konfiguratsiooniga auto või erilisemate soovide korral komplekteerida ja tellida hoopis päris isikupärastatud sõiduki. Samas on valik ka kasutatud autode turul lai. Näiteks Toyota Approved pakub Eesti turul pidevalt umbes 150 sõidukit, millega võib sisuliselt kohe koju sõita.

Niisiis pole vahet, kas soovid võimekat maasturit, usaldusväärset väikest pereautot või mõistlikku kaubikut – kasutatud sõiduki otsija leiab endale sobiva üldjuhul kiiresti.

Pealegi on kasutatud auto soetamise finantseerimine ja kindlustamine sama hõlbus kui uue sõiduki puhul. Kui oled leidnud sobiva ja tehniliselt kontrollitud mudeli, võid olla päris kindel, et Toyota liising ja kindlustus pakub mitmeid paindlikke finantseerimisvõimalusi ning kindlustuslahendusi.

Õige valik aitab riske maandada

Üks peamiseid argumente mitmenda ringi sõiduki ostmise vastu on aga muidugi asjaolu, et sellise valiku puhul võib ostjal jääda puudu kindlustundest. Kes teab, kuidas eelmine (või eelmised) omanik konkreetset sõidukit hoidis? Kas hooldused said tehtud ikka õigeaegselt ning kas masinal võib ka mõni peidetud viga olla?

Muidugi on sellised kartused mitmes mõttes ka põhjendatud. Kõik automüüjad ei ole paraku ausad ja võivad mõnikord üht-teist rääkimata jätta. Aga õnneks saab mitmenda ringi sõidukit otsides riske üsna edukalt ka maandada – näiteks valides uut sõidukit õigete automarkide seast ning tehes ost usaldusväärse müüja juures.

Näiteks mitmenda ringi Toyota ostmisel on mõistlik kaaluda selle soetamist ametlikust esindusest – sest tehes valiku Toyota Approved kasutatud sõiduki kasuks, oled ühe otsusega oma riskid maandanud päris mitmel viisil.

Kõikidele Toyota Approved mudelitele pakutakse täielikku maanteeabiteenust, mis kehtib garantii kehtivusaja jooksul. Foto: Toyota

Näiteks tehakse kõikidele Toyota Approved sõidukitele enne müüki täielik tehniline kontroll. Ükskõik millise mudeli valid, kõik heakskiidetud Toyotad on täiuslikult ette valmistatud ja iluravi läbinud. Nii saad peagi turvaliselt teele asuda.

Kasutatud sõiduk vali garantiiga

Vähe sellest, lisaks kehtib neil kõikidel vähemalt kaheaastane täiendav garantii, mis tagab sulle just sellise kindlustuskaitse ja kindlustunde, mida ootad. Samuti kehtib kõikidele Toyota Approved hübriidmudelitele ka Hybrid Life Assurance kõrgepingeaku lisakaitse kuni 10 aastaks, eeldades et teed kord aastas hübriidkomponentide kontrolli.

Lisaks on Toyota ainus autotootja, kes annab nii uutele kui ka kasutatud autodele kuni kümneaastase Toyota Relax garantii, mis kehtib pärast igat Toyota ametlikus esinduses teostatud hooldust 15000 km või üks aasta kuni sinu Toyota saab kümneaastaseks või täitub läbisõit 185 000 kilomeetrit.

Muidugi kehtib see ka kasutatud autodele. Soetades kasvõi eraisiku käest teise (või kolmanda) ringi ning näiteks hooldusega hilinemise tõttu katkenud Toyota Relax garantiiga Toyota sõiduki, tuleb vaid külastada margiesindust ja läbida põhjalik kontroll ning turu pikim garantii kehtib jälle.

Otse loomulikult kehtib Toyota Relax garantii kõikidele Toyota Approved sõidukitele – ikka sinu muretu liiklemise heaks.

Muidugi ei ole ootamatuste eest kaitstud keegi, olgu tegu kasvõi legendaarselt vastupidavate Toyota sõidukiga, mis varustatud veel igakülgse garantiikaitsega. Kui vajad näiteks kütuse lõppemise või rehvi purunemise tõttu abi, on hea teada, et kõikidele Toyota Approved mudelitele pakutakse täielikku maanteeabiteenust. See kehtib garantii kehtivusaja jooksul ning sisaldab nii vajadusel sinu kodus kui maantee ääres abi osutamise ja remonditöökotta toimetamise teenuseid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.