Elektriautod

Citroeni valikusse lisandub ka elektriline Berlingo

Rubriiki toetab

Citroën esitleb oma väikekaubiku elektriversiooni ë-Berlingo Van, mis pakub elektrilise sõidu eeliseid, muutmata seejuures Berlingo harjumuspärast praktilisust.

Ë-Berlingo Van on saadaval kahe pikkusega kereversioonis, mis mõlemad kasutavad PSA grupi e-CMP platvormi ja sama mahutavusega akut. 

Sõltuvalt sõiduprofiilist võimaldab ë-Berlingo Van 50 kWh aku ühe laadimisega sõita kuni 275 km. Aku garantii on 8 aastat või 160 000 km (70% aku mahutavusest garantiiperioodi lõpus).

Efektiivseks energia regenereerimiseks on auto varustatud spetsiaalse “Brake” režiimiga. Aku on paigutatud sõiduki istmete ja kaubaruumi põranda alla. Viimane on sama suur kui sisepõlemismootoriga versioonidel.

Ë-Berlingo Vani elektrimootor arendab kuni 100 kW (136 hj) ja 260 Nm pöördemomenti ning valikus on 3 sõidurežiimi – Eco, Normal, Power. Maksimaalne sõidukiirus on 130 km/h, olenemata kasutatavast sõidurežiimis.

Sobib professionaalseks kasutamiseks

Laadimisvõimalusi on kolm, alates tavalisest pistikupesast kuni ülikiire laadimiseni, mis võimaldab 80% akust laadida 30 minutiga. Lihtne jõupistik võimaldab aga suure osa akust laadida üleöö, mis on piisav päevaseks tööks.

Autoga tuleb kaasa laadija, mida saab kasutada kodus, töökohas või parklas. Laadija ühildub tavalise 8A pistikupesaga ja võimaldab aku täis laadida vähem kui 15 tunniga või lisada 100 km sõiduulatust 5 tunni ja 30 minutiga. 11 kW seinalaadija kasutamisel saab aku täis laetud 5 tunniga.

Nagu tavaline aga lisadega

Ë-Berlingo Van on Berlingo mudelirivi täiendus, see erineb sisepõlemismootoriga versioonidest väliselt ainult “ë” tähise poolest vasakul tagumisel uksel ja laadimispistiku juures.

Keskkonsoolis juhib käigukasti ë-Toggle lüliti, mis on kasutajale väga sarnane automaatkäigukasti funktsioonidega (P, R, N, D). Ë-Berlingo Van 5″ puuteekraanil on eraldi menüü “Energy”, mis annab juurdepääsu sõiduki elektrilistele funktsioonidele: voolu tarbimine reaalajas, aku laetuse tase, tarbimisstatistika ning ajatatud laadimise või salongitemperatuuri sõidueelse ettevalmistamise aktiveerimine.

Lisavarustusena on saadaval ka 10″ puuteekaan, navigatsiooniseade ja värviline head-up ekraan, mis kuvab sõiduinfo esiklaasile otse juhi vaatevälja, silmade kõrgusele.

Kaks kerepikkust

Ë-Berlingo Vaniga on mugav sõita 2-3 inimesel, sõiduk on saadaval kahes kerepikkuses: L1 – 4,40 m ja L2 – 4,75 m. Auto kõrgus on 1,84 m, mis tähendab, et sellega pääseb kõikidesse parkimismajadesse. Lisaks on saadaval ka L2 kerega meeskonnaauto, milles 5 istekohta.

Kaubaruumi laius rattakoobaste vahel on 1,23 m, mahutades kaks euroalust kaubaga. Kaubaruumi maht on sama kui sisepõlemismootoriga versioonidel, 3,3 m3 kuni 4,4 m3.

Kandevõime (kuni 800 kg) ja lubatud järelhaagis (kuni 750 kg).

Salongis on kolm eraldiseisvat istet, kaubiku sisemine vahesein on varustatud luugiga pikkade esemete transportimiseks, mida omakorda hõlbustab kokkuklapitav kõrvalistuja iste.

Kaasreisijate istet saab suurema laadimisruumi vabastamiseks ka ülespoole pöörata ja kui see kokku klappida, saab keskmise istme seljatoe sisse integreeritud pööratavat kirjutuslauda kasutada mobiilse kontorina. 

Efektiivne tehnoloogia

Uus elektrine kaubik on varustatud 18 erineva juhiabisüsteemiga, mille hulgas ka taha- ja külgvaatekaamera, automaatselt lülituvad lähi- ja kaugtuled ja maksimaalse laadimiskoormuse indikaator jpm.

Citroën ë-Berlingo Van jõuab Eestisse 2021. aasta sügisel. Vaata ka videot Citroeni erinevatest kaubikutest läbi aegade.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.