Elektriautod

Elektriline Aston Martin DB6: peaaegu nagu James Bondil, aga mitte päris

Fotod: Lunaz

Rubriiki toetab

Vanade autode elektrifitseerimises juba kogenud tegija Lunaz on avaldanud järgmise projekti, milleks on ülistiilne Aston Martin DB6.

Briti firmast Lunaz kirjutasime eelmisel aastal, kui nad alustasid vanemate luksusautode ümberehitamist elektriautodeks 1961. aasta Rolls-Royce Phantom V ja esimese põlvkonna Range Roveri näol.

1960ndate teises pooles toodetud Aston Martin DB6 on väga sarnane maailma kuulsaima salaagendi James Bondi DB5’le. Erinevused on väikesed, kuid üldiselt on DB6 pisut suurem ja kõrgem, mis muudab just tagaistmed rohkem kasutatavamaks.

Lunaz asendab DB6 4-liitrise ridakuus jõuallika elektrimootoriga, mis on ühendatud Lunazi enda 80-120 kWh mahutavusega akupangaga. Kuigi DB6’e kohta pole täpset võimsust antud, tootis sama akupangaga toimiv Rolls-Royce Phantom V 380 hj ja 700 Nm.

Muidugi on välimus identne tavalise Aston Martin DB6’ga. Kere all on Lunaz teinud muutusi aga päris palju. Vedrustus, pidurid ja ka roolimissüsteem on kõik uuendatud modernsemate lahenduste vastu.

Interjöör on saanud uuendusi konditsioneeri, modernse navigatsiooni ja autosisese Wi-Fi võrgu näol.

Muidugi läbib iga auto põhjaliku restaureerimise, mille käigus võetakse auto enne elektriajami paigaldamist pulkadeks lahti ning käiakse üle iga detail.

Elektrilist Aston Martin DB6’te toodetakse piiratud kogus ja iga sõiduk maksab pisut üle 860 000 euro, seda siis enne makse. Esimesed sõidukid peaksid klientidele jõudma 2023. aasta kolmandas kvartalis.

Lunaz on ka kinnitanud, et suure huvi korral on nad nõus elektrifitseerima ka Aston Martin DB4 ja DB5 mudelid, kui klientidel enda autode ümberehitamise vastu suur huvi on.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.