Elektriautod

Elektriline klassikaline Range Rover maksab vähemalt 300 000 eurot

Range Rover Lunaz

Rubriiki toetab

Suvel kirjutasime firmast nimega Lunaz, mis keskendub klassikute elektriliseks ümberehitamisele. Esimese klassikaline Rolls-Royce oli näiteks Phantom V mudel, mille sünniaastaks on 1961 ja mis ehitati väga põhjalikult ümber.

Nüüd avalikustasid nad oma järgmise projekti, milleks on esimese põlvkonna Range Rover. Lunaz kasutab enda arendatud akusid ja elektrimootoreid ning maasturit saab tellida kahes põhiversioonis.

“Town” tuleb ühe elektrimootoriga, mis veab tagumisi rattaid ja akupaki suuruseks on 60 kWh. “Country” on 80 kWh akuga ja juba nelikveoline. Sõiduulatus on maksimaalselt 400 km.

Loomulikult on kliendil väga palju valikuid interjööri ja muude detailide osas. Vajadusel saab seda lausa lahtisena. Lisaks on Lunazi autodel kaasaegseks tehtud ka kogu näidikute ja muu elektroonika, aga välimus säilitatakse neil võimalikult originaalilähedane.

Hinnad algavad 270 000 eurost, millele lisanduvad maksud. Ehitatakse vaid 50 autot ja doonorautodeks kasutatakse Range Rovereid aastatest 1970-1994. Esimesed peaks valmima 2021. aasta suveks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.