Elektriautod

Elva müüs sotsiaaltöötajate rikkis akudega elektriautod maha

Foto: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Rubriiki toetab

Elva vald müüs oksjonil maha kõik üheksa sotsiaaltöötajate kasutuses olnud elektriautot Mitsubishi i-MiEV ning ostis nende asemele kümme bensiinimootoriga Toyota Yarist, sest 2011. aastal riigilt tasuta saadud elektriautode laadimiseks kulus rohkem aega, kui sai nendega pärast laadimist sõita, kirjutab Tartu Postimees.

Talvel ei jõudnud elektriautod ühe laadimiskorraga isegi Elvast 25 kilomeetri kaugusele Tartusse, kus need veel ringi sõidavad. Aga ka ülikoolilinnas vahetatakse elektriautod peagi välja.

Probleemid ilmnesid talvisel ajal, nentis Elva valla sotsiaal- ja terviseosakonna juhataja Milvi Sepp. Olgugi et tänavu talvel pole krõbedamaid külmakraade olnud, pidid sotsiaaltöötajad tegema töösõite välja lülitatud salongisoojendusega. “Töötajatel oli valida, kas sõita soojas autos või jõuda õigeks ajaks sihtkohta,” ütles Sepp.

Päevas pidi mitu korda laadima

Autode akud olid aastatega oma jõu kaotanud, selgitas Elva abivallavanem Marika Saar. Ühe kiirlaadimistsükli pikkus oli ligi 25 minutit. “Esines olukordi, kus kiirlaadimist tuli ühe päeva jooksul teha mitu korda, selle peale kulus tööpäevast isegi kuni poolteist tundi,” rääkis Saar.

Peale selle esines mitmel elektriautol rikkeid, mille parandamine oleks maksnud kõige äärmuslikumal näitel 80 protsenti auto väärtusest. Nii panigi Elva vallavalitsus kõik elektriautod oksjonile, kuulutuses loeti autode kõik vead üles.

Abivallavanem oli väga üllatunud, et autod läksid kaubaks kõrge hinnaga. Keskmiselt sai vald ühe auto eest 5200 eurot ja ostis elektriautode asemel sotsiaaltöötajatele kümme bensiinimootoriga Toyota Yarist.

Tartu linna sotsiaalosakonna kasutuses on 2011. aastast 30 Mitsubishi i-MiEVi. Linna sotsiaalosakonna juht Merle Liivak selgitas, et linnas ei pea sotsiaaltöötajad läbima nii suuri vahemaid kui maal ning ilmselt seetõttu pole üheksa aastat Tartu tänavaid mööda vuranud elektriautod veel lõplikult otsi andnud, kuid masinapargi uuendamist alustatakse sügisel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.