Elektriautod

Morphoz näitab Renault elektriautode tulevikku

Renault Morphoz

Rubriiki toetab

Renault tutvustas uut ideeautot Morphoz, et anda aimu sellest, kuhu juba järgmisel aastal nende elektriautode valik liikuda võib.

Ideeauto Morphoz tugineb uuel Renault-Nissan-Mitsubishi alliansi ühistöös valminud täiselektrilisel moodulplatvormil CMF-EV. Moodulitest koosnev struktuur võimaldab seadistada autot kahe versiooni vahel: lühike City ja pikem Travel versioon.

Kaks akut ja induktsioonlaadimine

Väiksem 4,4 meetrit pikk ja 2,73-meetrise teljevahega City versioon suudab ära mahutada põhivarustuses oleva 40 kWh akuploki. 4,8 meetri pikkune ja 2,53-meetrise teljevahega Travel versioon mahutab täiendava 50kWh võimsusega akuploki, saavutades koguvõimsuse 90 kWh. Laadimine toimub induktsioonmeetodil nii seisu kui ka sõidu ajal.

Kapotil on kaks õhuvõtuava, mis jahutavad mootoriploki ümber paiknevaid sõiduki juhtarvuteid. Külgpeeglid on asendatud kaameratega, millest saadud info kuvatakse salongi ekraanidel. Morphoz tutvustab ka uut valgussignatuuri Livinglights, mida hakatakse edaspidi kasutama kõigil Renault’ elektrisõidukitel. Reisijate mugavamaks sisenemiseks on eemaldatud B-piilarid.

Futuristliku rooliratta keskel paikneb 10,2-tolline ekraan, millel kuvatakse peamist sõidu- ja ohutusalast infot. Rooliratta taha jääb aga kaarduv ekraan, mis ühendab nii näidikupaneeli kui ka multimeediaekraani funktsioonid.

Sõitjateruum on seadistatav “Share” režiimi, mis tähendab, et kaassõitjaiste on pööratav seljaga sõidusuunda ning võimaldab nii reisijatel istuda nägudega vastakuti. Travel versioonile ümberlülitudes liiguvad tagumised istmed automaatselt tahapoole.

Morphoz pakub 3. taseme autonoomset juhtumist. See tähendab, et juht võib käed roolilt tõsta ja lubada sõidukil ise juhtida olukordades nagu maanteesõit ja liiklusummikud. Siiski peab juht olema iga hetk valmis juhtimise üle võtma.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.