Elektriautod

Nobe kaasas uusi inimesi, läheb Ameerikasse ning muudab ka ärimudelit

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Elektrisõidukite looja Nobe on käivitanud ettevõtte Nobe Cars USA ja võtnud omanikeringi eestlase Mati Otsmaa, kes kaheksakümnendatel oli kaasatud Apple’i turule tulekusse. Hiljuti kirjutas Nobest pikemalt ka Digigeenius.

Eesti elektrisõidukite looja Nobe juht Roman Muljar ütleb, et ettevõtet pani Ameerika Ühendriikidesse laienema Californias käik selle aasta märtsi alguses.

“Oleme jätkuvalt investorite kaasamise faasis ja peatselt saab võimalikele rahastajatele näidata ka sõidukit ennast. Meile sai ühtlasi selgeks, et Ameerikas saaks olema meie suurim turg.”

Omanikeringi ja arendusse kaasati uusi inimesi

Nobe Cars USA kaasas omanikeringi ja sealseid tegevusi juhtima Eesti päritolu mehe Mati Otsmaa, kes tunneb Ränioru ringkondi ja osales 1980tel aastatel reklaamiagentuuris töötades Apple’i esimeste arvutite turule toomises.

Hiljuti liitus Nobe meeskonnaga koosteinsener Olivier Chabilan, kes hakkab vastutama auto kokkupaneku protsessi eest. Tal on pikaajaline rahvusvaheline kogemus, sealjuures on ta töötanud lennukitootjate Airbus ja Boeing juures.

Nobe tahab investorite toel Eesti vabriku kõrval käivitada Ameerika Ühendriikides koostevabriku ja panna seal äriplaani järgi kokku vähemalt 300 autot aastas.

Uus ärimudel on suunatud luksusrendile

“Me oleme esimese kahe autoga õppinud, kuidas optimeerida keredetaile, oleme liikunud veljesisestest mootoritest eemale, oleme tõstnud võimsust. Uue mudeli võimsus on 100 hobujõudu,” räägib Roman Muljar.

Nobe on saanud tähelepanu ettevõtetelt ja muudab oma ärimudelit ettevõttelt ettevõttele (B2B) suunatuks. Muljar ütleb, et rendifirmad tahavad erineda teistest ja näevad, et me pakume elamusi teistsuguse sõidukiga. Tippklassi hotellid, mis annavad klientidele toahinna sees sõitmiseks luksus- ja sportautosid, tahavad samuti erineda.

“Kui vanem paar tuleb Bentleyga, siis ei ole mõtet neile sarnast autot anda, küll aga võib neile meele järele olla väike punane elektrisõiduk,” lisab Muljar.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.