Elektriautod

Suur elektriautode talvise sõiduulatuse test, kus osales 20 autot

Tesla Model S elektriauto lumes.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Norra elektriautode lembus on ammu teada, aga ühtlasi on tegemist ka päriselt põhjamaaga ning kõiki huvitab küsimus – milline on nende sõiduulatus talvistes tingimustest?

Norra autoföderatsioon NAF võttis testi 20 autot ning Oslost Hafjelli, mis muidu oleks 200 kilomeetrit, aga kuna enamike autode ulatus on suurem, siis pikendati seda 482 kilomeetrini. Samuti testiti -2 kraadises külmas akude laadimist 10%-80% peale tingimusel, et auto on vähemalt kaks tundi sõidus olnud ja akud on soojad.

Kiirused olid testi ajal 60-110 km/h. Sõideti nii linnas kui ka ületati üks mäekuru. Idee oli sõita aku täiesti tühjaks.

Foto: naf.no

Kõige enam erines WLTP tsükli järgi märgitud tehaseandmetest Opel Ampera-e/Chevrolet Bolt, mis lubatud 423 km asemel läbis 296 km. Parima tulemuse saavutas Hyundai Kona, mis lubatud 449 km asemel sõitis 405 km.

Näiteks Tesla Model 3 tulemus oli 560 asemel 404 km, Jaguar I-Pace 436 asemel 334 km, Nissan Leaf (62 kWh akuga) sõitis 385 asemel 299 km.

Laadimises oli kõige kiirem Audi e-tron 55, mis suutis 10%-80% laadida kõigest 27 minutiga.

Vaata rohkem tulemusi siit. Kui sellel lingil loo lõppu kerida, siis saab vaadata ka iga auto kohta eraldi tulemusi norra keeles küll.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.