Tallinnas avati järgmine kõige esimene elektriautode avalik kiirlaadija

Alexela kiirlaadija Peterburi tee 77 tanklas, mis pakub juba ka CCS laadimisvõimalust.

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Täna on tore päev kõigi elektriautode praeguste ja tulevaste omanike jaoks, sest kui mõni tund tagasi avaldati uudis, et Topauto juures Kristiines avati Tallinna esimene avalik CCS laadija, siis kohe järgnes teade, et ka Alexela avas Tallinna esimese avaliku CCS laadija Peterburi tee 77 tanklas.

Kuna nad avati ühel päeval, tegemist on üdini positiivse asjaga, siis lepime kokku, et need mõlemad on Tallinna kõige esimesed CCS kiirlaadijad.

Ka Alexelas saab esimesel nädalal tasuta laadida

Kiirlaadimispunkti avamise puhul võimaldab Alexela 15. novembrist kuni 22. novembrini (k.a) elektrienergiat tasuta tankida.

“Meie eesmärk on jätkata alternatiivkütuste tanklataristu arendamisega vastavalt Euroopa üldisele suunale. Oleme andnud hoo gaasiliste kütuste arengule Eestis ning see hoog vaid kiireneb. Täna näeme, et on õige aeg panna sisse veel üks käik gaasiliste kütuste kõrval – seekord elektriline,“ rääkis AS Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson Alexelas avatud elektrienergia tankimisest.

Tallinnas Peterburi tee 77 Alexelas on võimalik elektrienergiat tankida sõidukeil, millele sobib nii Euroopa (CCS) kui ka Jaapani otsik (CHAdeMO). Laadimispunktis on Efacec kiirlaadija, mis võimaldab 100 kilomeetri läbimiseks laadida elektrienergiat sõltuvalt sõidukist kümnekonna minutiga.

“Seda tüüpi kiirlaadija sobib olemuselt kõikidele elektriautodele ja hea meel on selle üle, et avalik CCS laadija on lõpuks ka Tallinnas,” lisas Adamson.

Makselahendusena saab kasutada Elektritranspordi veebirakendust.

Alexela on esimene kütuse ning tanklakaubandusega tegelev ettevõtte Eestis, kes paigaldas kommertsalustel elektriauto kiirlaadija oma tanklasse.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.