Elektriautod

Tartu Ülikool ja Auve Tech hakkavad vesinikautot arendama

Auve Techi isejuhtiv sõiduks peaks järgmisel aastal liikuma juba vesinikkütusel.

Rubriiki toetab

Auve Tech ning Tartu Ülikool allkirjastasid 10. veebruaril koostöölepingu, mille eesmärgiks on välja arendada vesiniku jõul töötav isejuhtiv sõiduk.

Koostööprojekti eesmärk on töötada välja tehnoloogia, mis võimaldaks rakendada vesinikkütuse kasutust sõiduautodes. Projekti raames valmiv vesinikelementide süsteem integreeritakse Auve Techi järgmise põlvkonna isejuhtivasse sõidukisse.

Vasakult: Auve Tech tegevjuht Johannes Mossov, idee autor Väino Kaldoja, Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, TÜ keemiainstituudi juhataja professor Enn Lust ja Silberauto AS juhatuse esimees Margus Juhkam.

“Meie uue põlvkonna kütuseelemendid töötavad oluliselt madalamal temperatuuril kui seni turul olnud. See tagab nende seadmete oluliselt pikema eluea ja need on ka mitmeid kordi ohutumad,” kommenteeris tehnoloogia eripära Tartu Ülikooli keemia instituudi direktor, füüsikalise keemia professor, akadeemik Enn Lust.

Projekti raames arendatav maailma mastaabis ainulaadne isejuhtiv vesiniksõiduk valmib 2021. aasta keskpaigas. Lisaks vesinikusõidukile on Auve Tech ning Skeleton Technologies arendamas lähikuudel valmivat superkondensaatoritega sõidukit, mille eeliseks on väga lühike laadimisaeg.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.