Elektriautod

V8 või W12 mootoriga Bentley? Sul on otsustamiseks 9 aastat

Bentley kuu oli eriti edukas. Fotod: Paula Johanna Adamson

Suve lõpus oli Autogeeniusel kaks pikemat proovisõitu – V8 ja W12 mootoritega Bentley Continentalid. Ega me lõplikku tõde välja ei selgitada ei suutnudki, kumb mootor on parem.

W12 on vägevam, mitte ainult oma suuruse ja jõuandmetelt, aga ka olemuse ja hääle mõttes. V8 on samas palju teravam ning kuna kergem, siis paremate sõiduomadustega. Lõpuks taandubki sellele, et kes mida Bentley’st otsib, kas võidusõidupärandit ja sportlikkust või luksuslikku grand touring kogemust.

Kõik need küsimused ja valikud vajuvad varsti unustustehõlma, sest Bentley juht Adrian Hallmark ütles, et Bentley suund on täiselekter. Aastaks 2026 on mudelivaliku kõik autod kas pistikhübriidid või täiselektrilised ning 2030 kaob valikust sisepõlemismootor üldse.

Bentley’l on suur töö ees, sest lisaks arendustööle tuleb ümber veenda ka kliendid. Hetkel oleks firma sõnul 55% neist huvitatud elektrilisest luksusautost. Igal juhul plaanib Bentley selles osas võimalikult kiiresti edasi minna ning oma tehnoloogiatega saada turuliidriks.

Seega, V8 vs W12 otsuseks on veel väga vähe aega jäänud. Kumma valiksid või jääd elektrit ootama?

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.