Gaasiautod

V8 ja CNG? See Dodge Chargeri ideeauto ühendas mõlemad ja tegi seda eriti stiilselt

Foto: Dodge.

Vahet pole, kas tegu on Dominic Torretto musta koletisega või nullinda keskpaigast pärit kurjasilmse V8-sedaaniga, Dodge Chargerist on tõenäoliselt kuulnud kõik.

Küll aga pole sa ilmselt kuulnud 1999. aastal rahvale näidatud Dodge Chargeri ideeautost, mis kasutas kütusena CNG-gaasi. Nagu ka 2005. aastal tootmisesse jõudnud seeriamudel, tuli ideeauto nelja uksega ja mõjus rahvale tõelisele šokina.

Uudne gaasiauto oli omast ajast ees, sest gaaskütuste kasutamine jõudis Ühendriikides massidesse alles kümmekond aastat hiljem.

Kuigi seda peetakse üheks põhjuseks, miks Charger Concept ei jõudnudki sellisel näol tootmisesse, hakkas gaasiautode ökonoomsus ning keskkonnasäästlikus juba siis esile tõusma. Auto mootoriks oli 4,7-litirine V8, mis tootis 325 hobujõudu ning lennutas voolujoonelise supersedaani sajani 5,3 sekundiga.

CNG-Chargeri sõiduulatuseks oli tootja andmetel 480 kilomeetrit, mida oli ligi kaks korda rohkem kui enamikel tollastel gaasiautodel. Gaasipaak paigaldati pagasiruumi niivõrd kavalalt, et 368-liitrise pakiruumi mahtu see ei mõjutanud. Lisaks ümbritses paaki “kaitsekilp”, mis pidi avarii korral auto eriti ohutuks tegema.

Kuigi Charger päris sellisel kujul tootmisesse ei jõudnud, on see heaks näiteks sportlikust autost, mis kasutab kütusena midagi muud peale naftakütuse.
Vaata gaasil sõitva Dodge Chargeri esmaesitlust allolevast videost:

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.