Alarmsõiduk on vaja läbi lasta: kas selle nimel võib liikluseeskirju rikkuda?

Foto: Scanpix

Rubriiki toetab

See olukord on paljudele tuttav. Liikluskeerises ilmub järsku kusagilt sireenide ja vilkurite saatel politsei, kiirabi või tuletõrje, kellele tuleb tee koheselt vabastada. Vahel ei saa juht majadelt tagasipeegelduva sireeniheli tõttu kohe arugi, kust sõiduk tuleb.

Mõistagi võib korraks paanikasse sattuda, sest tee vabastamiseks tuleb vahel sõita keelatud alale või rikkuda mõnda liikluseeskirja. Kas selline käitumine on sellistes olukordades õigustatud?

Põlevate vilkuritega alarmsõidukile tee andmiseks võib muid liikluseeskirju rikkuda küll, aga seda loomulikult terve mõistuse piires ja igal juhul ei tohi tekitada sellega ohtliku olukorda või õnnetusse sattumise riske suurendada.

Kui näiteks tee vabastamiseks on vajalik punase tule all meeter või paar edasi sõita, siis võib seda teha, loomulikult jälgides, et kellelegi ette ei sõida. Samuti võib peatuda märgi all, mis muidu seda ei lubaks, ületada pidevjoont või peatuda ülekäigurajal. Ühesõnaga, sellised tegevused, kus lähtuda tuleb tervest mõistusest.

Näiteks alarmsõidukile tee vabastamiseks ise 150 km/h eest ära sõita ei ole õige lahendus, sest see suurendab tunduvalt õnnetusse sattumise riski.

Otsuseid tuleb teha kindlalt ja kaalutletult. Võimalusel peaks sõitma teepervele, aga mitte järsku.Vähendage vajadusel hoogu, aga ärge lööge pidureid põhja, eriti juhul, kui mõni auto tuleb vastu ja alarmsõidukil pole ruumi möödumiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.