Hea nipp

Pane tähele: kuidas teada kui täis sa oma auto rehvid pumpama peaks?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Auto rehvide puhul on oluline, et need oleksid õige rõhuga. Liiga tühjad rehvid võivad oluliselt kütusekulu suurendada ning ülepumbatud rehvid normaalsest oluliselt kiiremini kuluda.

Otsi näite auto küljes olevalt infotahvlilt

Kui sa veel ei teadnud, siis pea iga autotootja on lisanud auto külge konkreetse mudeli rehvirõhu info. Tavaliselt on see kirjutatud spetsiaalsele tahvlile, mis on paigaldatud B-piilari külge. Kui sa seda sealt ei leia, tasub uurida ka mootoriruumi, usteavadesse või kütusepaagi kaane taha.

Rehvirõhk on enamikel juhtudel esitatud barides ning tagumise ja esimese telje kohta eraldi. Tihti on esitatud kaks näitu – optimaalne ning maksimaalne rõhk. Viimast tasub arvestada näiteks universaalkeredega autode puhul, juhul kui veetakse suuremal hulgal asju.

Samuti tuleb tähele panna auto all olevate rehvide mõõte, kuna olenevalt velje suurusest võivad rõhud olla erinevad.

Vaata järgi auto juhendist või googelda

Kui mingil põhjusel ei ole võimalik auto pealt vastavat infotahvlit leida on alternatiiviks välja otsida auto juhend, milles rehvirõhu info samuti olemas peaks olema.

Interneti kasutamine selle asemel võib olla aga kiirem lahendus. Googeldades leiab mitmeid lehti, kus mudeli ja rehvi suuruse põhiselt on õiged rõhud antud.

Siiski tasub viimase variandi puhul vaadata mitmest kohast, et andmete õigsuses veenduda – tihti võivad need andmebaasides olla erinevad.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.