Hea nipp

Lugeja küsib: miks pidurid vilisevad?

Rubriiki toetab

Ostsin kasutatud auto ja ei pannudki kohe tähele, aga pisut hiljem selgus, et pidurdades auto vilistab valjult – eriti kui natuke on sõidetud ja pidurid on juba soojad. Päris ebameeldiv on nii sõita. Vana omanik ütles, et teda ei seganud. Mida selle vastu teha saab?

Pidurid hakkavad tavaliselt vilistama pärast piduridetailide vahetamist. Piduritel ei pruugi seejuures üldse midagi viga olla, aga uute klotside materjal lihtsalt ei klapi piduriketaste materjaliga. Pidurdusjõud on paigas, aga iga pedaalivajutust saadab vile.

See võib juhtuda nii siis, kui vahetatakse ainult piduriklotsid, kui ka siis, kui klotsid-kettad mõlemad. Võib ju loota, et pärast mõningast sissesõitmist vilin kaob, aga tõenäolisemalt aitab ainult teistsuguste piduriklotside kasutamine. Eelistada tasub sama tootja detaile, need töötavad suure tõenäosusega koos igasuguste tõrgeteta.

Kui piduridetaile aga vahetatud pole ja pidurid hakkavad vilistama, tasub ikkagi teenindusse pöörduda, sest arvata on, et võõrast heli (ka kahinat, kriginat, raginaid jms) põhjustab kulumine. Õnneks pole sääraste helide likvideerimine üldjuhul üle mõistuse kulukas, lihtsama auto piduriklotsid võivad maksta ka vaid kümmekond eurot ning nende vahetamine pole suur töö. Suure-kalli auto piduriremont võib siiski ka päris kulukaks minna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.