Hea nipp

Mida silmas pidada auto pikemaks ajaks seisma jätmisel?

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Eesti kliimas on sõidukite talvekorterisse panemine üsnagi populaarne trend, ent pikemajalisi seismajätmisi võib tulla ette muudelgi aegadel.

Pikemat aega tegevuseta jäänud autol kipuvad vahel seismisest ilmnema kõiksugused probleemid, mistõttu tasub kasutusele võtta mõned ennetavad abinõud.

Esmalt tuleks valida auto parkimiseks õige koht, võimalusel võiks see olla mõni garaaž või maa-alune parkla, kus õhk kenasti ventileeritud on. Kõige tähtsam on sealjuures see, et ei tekiks niiskust.

Kui garaaži võtta pole, siis tasub õues auto parkida võimalikult puudest eemale ning katta see spetsiaalse tekiga, kust lindude viha läbi ei tungi ning mis oleks soovitavalt ilmastikuvastane. Enne katte alla panemist on mõistlik auto korralikult ära pesta ning ka vahatada.

Auto tuleks ka võimalikult täis tankida, et vältida paagis toimuvat kondenseerumist. Väga pika “une” korral võib paaki valada ka veidi kütuselisandit.

Väiksema hoolduse tegemine kehtib ka teiste kapotialuste vedelike kohta ning ära ei tohi unustada rehvide täispumpamist.

Viimaks tuleb vastavalt keskkonnale tagada auto varguskindlus ning seejärel jättagi oma neljarattaline sõber mõneks ajaks seisma. Võimalusel tuleks seda ka vahepeal käivitamas käia ning käsipidurit kindlasti mitte peale jätta.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.