Hea nipp

Miks on oluline lindude jäetud plekid autolt kähku eemaldada ja kuidas seda teha?

Foto: Scanpix/PM/Andres Haabu.

Rubriiki toetab

Peale auto pesemist juhtub enamasti üks järgnevatest: hakkab vihma sadama, tuleb võtta ette sõit mööda kruusateed, lind valib oma järgmiseks sihtmärgiks just sinu auto.

Viimase puhul on oluline, et plekk saaks puhastatud kiirelt ning õigesti, kuna linnu väljaheidetel on söövitav toime ning kuivades muutuvad plekid veelgi kahjulikumaks.

Seetõttu tuleks plekk alati võimalikult kähku eemaldada, kuid mitte nõudepesuvahendiga, sest sel on samuti auto värvile kahjulik mõju. Eriti kui oled just autot näiteks autošampooniga pesnud – tihti on autole mõeldud pesutoodetes toimeained, mis loodud auto värvipinda kaitsma.

Pigem tasuks kasutada lappi ja mõnda autole mõeldud pesuvahendit. Kui eraldi vahendit pole käepärast, piisab ka veest ja lapist.

Esiklaasile sattunud pleki puhul on esimene instinkt kojamehi ja klaasipesuvedelikku kasutada, kuid see võib tihti pleki ainult laiali kanda ning asja hullemaks teha. Klaasipuhastusvahend, mis sisaldab enamasti äädikat, sobib auto klaasidelt väljaheidete puhastamiseks väga hästi.

Kui väljaheited auto värvipinnale kauaks jäävad, võivad need värvi kahjustada. Sel juhul tuleb tegeleda juba tagajärgedega ehk värvi taastamisega, milleks on olemas eraldi tooted. Lihtsam on aga plekid nii kähku kui võimalik ära pühkida ja auto peale pesemist kaitsva vahakihiga katta, et ootamatud üllatused kohe tuju ja autot rikkuma ei hakkaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.