Hea nipp

Miks on oluline lindude jäetud plekid autolt kiiresti eemaldada ja kuidas seda kõige õigem teha oleks?

Foto: Scanpix/PM/Andres Haabu.

Rubriiki toetab

Peale auto pesemist juhtub enamasti üks järgnevatest: hakkab vihma sadama, tuleb võtta ette sõit mööda kruusateed, lind valib oma järgmiseks sihtmärgiks just sinu auto.

Viimase puhul on oluline, et plekk saaks puhastatud kiirelt ning õigesti, kuna linnu väljaheidetel on söövitav toime ning kuivades muutuvad plekid veelgi kahjulikumaks. Lisaks võib seal sees peituda pisikesi kruusatükikesi, mida laiali hõõrudes tekitad autole kriimud.

Seetõttu tuleks plekk alati võimalikult kähku eemaldada, kuid mitte nõudepesuvahendiga, sest sel on samuti auto värvile kahjulik mõju. Eriti kui oled just autot näiteks autošampooniga pesnud – tihti on autole mõeldud pesutoodetes toimeained, mis loodud auto värvipinda kaitsma.

Pigem tasuks kasutada lappi ja mõnda autole mõeldud pesuvahendit. Kui eraldi vahendit pole käepärast, piisab ka veest ja lapist. Esiklaasile sattunud pleki puhul on esimene instinkt kojamehi ja klaasipesuvedelikku kasutada, kuid see võib tihti pleki ainult laiali kanda ning asja hullemaks teha. Klaasipuhastusvahend, mis sisaldab enamasti äädikat, sobib auto klaasidelt väljaheidete puhastamiseks väga hästi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.