Hea nipp

See Waze’i funktsioon võib välisriigis sõites väga oluline olla

Rubriiki toetab

Waze’il on mitmeid kasulikke funktsioone, mis autosõitu mugavamaks aitavad muuta. Mõned on neist sellised, mida tihti vaja ei lähe, kuid mis on teatud juhtudel suureks abiks.

Välisriikides reisides võid avastada, et rakendus juhatab sind pidevalt justkui ringiga, mööda kõrvalteid. Nimelt tuleb Waze’ile eraldi öelda, et soovid sõita tasulistel teedel, mida välisriikides tihtipeale kohata võib. Kuidas seda täpselt teha?

Navigeerimist alustades kontrollib Waze üle, kas antud teekonnal on ka tasulisi teelõike. Kui neid teele jääb, pakub rakendus automaatselt lisada ka selliste teelõikude läbimiseks mõeldud passi.

Juhul kui seda kohe käepärast pole, saab erinevaid lubasid rakenduse kaudu ka hiljem lisada. Selleks tuleb menüüst otsida sõidu eelistuse seast tasuliste ja HOV-teede lubade valik. Siit on võimalik eelmääratud nimekirjast konkreetse tasulise teelõigu pass sisestada.

Oluline on teada, et kui teele jäävad tasulised lõigud, siis kalkuleerib Waze marsruudi vaikevalikuna sedasi, et neid vältida. Seega on mõistlik alati ostetud passide andmed rakenduste kaudu sisestada, et rakendust arvutaks optimaalsema teekonna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.