Hea nipp

Teedele on tekkinud palju löökauke ja pragusid. Mida teha, kui auto saab nendes kannatada?

Foto: Marko Saarm, Sakala / Scanpix Baltics

Rubriiki toetab

Transpordiamet annab teada, et temperatuuri kõikumine null kraadi ümber on mõjunud väga halvasti teekatetele ning tekitanud löökauke ja pragusid.

“Külma ja sula pidev vaheldumine ning sellest tingitud tihedam kloriidide kasutamine kogu talve jooksul on jätnud jälje paljudele teedele,” nentis transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Andres Piibeleht. “Nulli ümber kõikuv temperatuur on teekatete jaoks kõige hävitavam.”

Kõige hullem teede lagunemise aeg ehk märtsi lõpp ja aprilli algus on Piibelehe sõnul veel ees. “Ent meie hooldepartnerid on valmis ning teede parandamisega alustatakse niipea, kui ilm seda võimaldab.”

Kuidas riigiteel toimunud kahju eest nõue esitada?

Kui sõiduk on maanteel kahju saanud ja kahjustuse põhjuseks on teeolud, mis ei vastanud nõuetele, on liiklejal õigus esitada kahjunõue.

Hüvitamisele ei kuulu kahju, mis ei ole tekkinud riigiteel, mis on tekkinud liiklusseaduse rikkumise käigus või kui löökauk on tähistatud liikluskorraldusvahendiga.

Kui sõiduk sai kahjustada, siis palume sündmuskohal toimida järgmiselt:

  • peatuge ja parkige ohutult. Lülitage sisse ohutuled ning veenduge enda ja kaasliiklejate turvalisuses;
  • teavitage politseid numbril 112 ja maanteeinfo numbril 1247;
  • jäädvustage sündmus käepäraste vahenditega: kirjutage üles asukoht, kellaaeg, kahju tekkimise arvatav põhjus, kahju ulatus jm. Võimalusel tehke fotosid ja kirjutage üles tunnistajate kontaktid.

Transpordiametilt hüvitise taotluse blankett asub SIIN ja kogu info on kirjas SIIN.

Kui sõitsite läbi löökaugu mujal kui riigiteel?

Kui kahjujuhtum toimus kohaliku omavalitsuse hallataval teel, tuleb kahju hüvitamiseks pöörduda sinna, aga käitumisjuhised on samad: teavitage kohe politseid ja järgige nende antud juhiseid! Kindlasti jäädvustage kogu juhtum.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.