Kaubikud

Daimler tahab kümne aasta pärast isejuhtivad veokid teedele tuua

Level 2 autonoomsusega Freightliner New Cascadia. Foto: Daimler.

Daimler soovib juba kümne aasta pärast näha teedel 4. taseme autonoomsusega veokeid. See autonoomsuse tase tähendab, et sõiduk juhib ja liigub iseseisvalt ilma inimjuhi sekkumisteta, kuid juhi jaoks on endiselt olemas rool ja pedaalid, et vajadusel kontroll üle võtta.

CES tehnoloogiamessil teataski Daimleri veokite ja busside osakonna tegevjuht Martin Daum, et firma investeerib 5,7 miljonit dollarit neljanda taseme autonoomsusega veokite arendamisesse, kirjutab Engadget.

Juba tänavu peaks esimene testimine USAs pihta hakkama. Daumi sõnul on neljanda taseme autonoomsusega veokid efektiivsemad ja ohutumad kui kõik muu, mis praegu teedel liigub. Efektiivsus tuleb asjaolust, et sellised veokid saavad sõita ööpäev läbi ja need kasutavad nutikaid marsruute, mis väldivad ummikute tekkimist.

Tavaveokitest turvalisemad on isejuhtivad masinad seetõttu, et veokijuht ei ole enam kunagi väsinud ega kõrvalistest asjadest häiritud. Daumi sõnul mõistab ta ka avalikkuse kahtlusi isejuhtivate sõidukite kohta ning lisas, et Daimleri tehnoloogia peab olema 100% sõidukindel.

CES 2019 messil tutvustas Daimler ka esimest 2. taseme autonoomsusega (adaptiivne püsikiirusehoidja ja reahoidja) veokit kaaluklassis 15+ tonni (class 8). Uus veok läheb tootmisesse juulis ja võib juba enne aasta lõppu teedele jõuda.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.