Hennessey Performance tõstab Cadillac Escalade’i võimsuse 850 hobujõuni

Fotod: Hennessey Performance

Ameerikas on ütlus “Texases on kõik suurem” ja automaailmas esindab seda lähenemist kõige paremini Texasest pärit tuuningufirma Hennessey Performance. Cadillaci Escalade on mõõtmetelt kõike muud kui väike ja nüüd on ka võimsus autole vastav.

Suure linnamaasturi võimsaim variant Escalade-V on juba Cadillaci tehasest väljununa suurte numbritega: 6,2-liitrise supercharger-ülelaadimisega V-8-l on võimsust 682 hj ja pöördemomenti 885 Nm, 2820 kg kaaluv sõiduk kiirendab “sajani” 4,4 sekundiga.

Hennessey Performance vaatab nendele numbritele aga otsa ja mõtleb, et seda olukorda saaks parandada. Tuuningupakett H850 Escalade-V tõstab võimsuse 850 hobujõuni ja pöördemomendi 1160 njuutonmeetrini.

Saab ka garantii

Texase tuunija on mehaanilise poole pealt muutnud vaid jõuallikat, kuna veermik, pidurid ja kõik muu jääb puutumatuks, seega säilib auto sõidumugavus. Siiski pakub Hennessey mootorile 3-aastast garantiid. Lisaks saab soovi korral valida uued 22-tollised mustad või hõbedased veljed.

H850 Escalade-V hinda pole avaldatud, kuid on teada, et mootori võimsuse uuendust kavatsetakse paigaldada vaid sajale maasturile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.