Linnamaasturid

Opeli esimene pistikhübriid on 300-hobujõuline Grandland X Hybrid4 linnamaastur

Uus Grandland X Hybrid4.Fotod: Vauxhall Motors.

Opel avalikustas oma esimese pistikhübriidi, milleks on Grandland X Hybrid 4 linnamaastur ning mille jõuajam pakub kokku 300 hobujõudu.

PSA Grupi arendatud pistikhübriidses süsteemis on 200-hobujõuline 1,6-liitrine turboga bensiinimootor koos kahe elektrimootori (kokku 109 hj) ja 13,2 kWh akuga. Käigukastiks on kaheksakäiguline automaatkast ning tagateljel paiknev mootor võimaldab vajadusel ka nelikvedu.

Uus Grandland X saab seega ainult elektri pealt sõita kuni 30 kilomeetrit – elektrirežiimi kasutab sõiduk peamiselt linnas madalatel kiirustel. Akut on võimalik 7,4 kW seinalaadijaga – pakutakse lisana – kodustes tingimustes kahe tunniga täis laadida, kuigi standardina on kaasas 3,3 kW kaasaskantav laadija (valikus ka 6,6 kW).

Grandland X Hybrid4 omanikud saavad sõiduki ostuga ligipääsu ka Opeli Free2Move Service laadimisvõrgustikule, mis hõlmab Euroopas üle 85 000 laadimispunkti. Teenusega tuleb kaasa ka sõiduplaneerija, mis soovitab juhile parimaid marsruute auto sõiduulatuse ja laadimiskohtade järgi.

Keskmist kütusekulu tuleb veel ootama jääda, kuid näiteks CO2 näitajad on 49g/km kohta.

Opeli esimene pistikhübriid on alles esimene samm tootja elektrisõidukite plaanis. Veel tänavu aastal jõuab müügile täiesti elektriline Corsa, millele järgnevad Vivaro Life MPV, uus Vivaro LCV ja Mokka Xi järglane – kõikidest tuleb ka elektriline versioon.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.