Linnamaasturid

Škoda Enyaq iV FestEVal: seiklusteks valmis elektriauto

Fotod: Škoda

Škoda näitab, kuidas elektriauto spetsiaalse lisavarustuseabil mõnusaks reisiautoks muuta.

Ennekõike kasutas Škoda selleks firma Egoe varustust, mis on samuti Tšehhi ettevõte. Egoe valmistab spetsiaalselt autodele mõeldud reisivarustust nagu näiteks katusetelgid ja mobiilsed kööginurgad.

Esmalt märkab Enyaq iV FestEVal puhul muidugi suurt katusetelki, mis mahutab kaks inimest ja on varustatud päikesepaneeliga toimiva ventilaatoriga. Kokku pakituna on telk piisavalt aerodünaamiline, et sobida Škoda väitel kui valatult kokku Enyaqi vähese õhutakistusega.

Pisut rohkem peidetud uuendused on elektriauto pagasiruumis. Näiteks saab pakiruumi tavapärasest kõrgemast põhjast välja tõmmata Egoe Nestboard nimelise aluse. Sisuliselt on tegemist miniatuurse köögiga, kus leiab segisti ja kraanikausi, gaasipliidi, tööpinna toiduvalmistamiseks ja panipaigad, kus sööginõusid hoida.

Teine uuendus auto interjööris on kahele reisijale mõeldud voodi, mis tähendab, et kokku saab Enyagiga mõnusalt reisida – ja selles ööbida – kokku neli täiskasvanut. Sõidu ajal on voodi ja selle madrats pakiruumi kokku pakitud.

Škoda pole küll kuskil maininud, et mitu kilogrammi kõik see lisavarustus Enyaq iV-le lisab ning kui palju on elektriauto sõiduulatust lisaraskuse ja telgist tingitud lisa-õhutakistuse tõttu kaotanud.

Samuti pole avaldatud, palju Enyaqi transformeerumine sääraseks reisiautoks maksis. Kuid Egoe kodulehelt on näha, et köögialus üksinda maksab pisut alla 3000 euro, mis laiendatud variandina, koos voodiraamiga läheneb juba 5000 eurole. Katusetelgi eest peab välja käima aga umbes 2500 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.