Loll liiklussõlm

Kopli ja Graniidi ristmik on jalakäijatele eriti ohtlik

Kus see asub?

Liiklussõlm asub Kalamajas, Graniidi ja Kopli tänava ristmikul, suunaga Graniidi tänavalt Kopli tänava suunas. Kopli on ühesuunaline ja kohe ristmikul asub uus trammipeatus.

Miks see loll on?

Graniidi tänavalt vasakpöörde sooritamine Kopli tänavale on väga keeruline, sest paremalt tulevaid autosid varjavad tee ääres parkivad sõidukid ning tee asub ka nurga all. Kohe peale vasakpööret on aga trammipeatus ja ülekäigurada.

Vasakul asub trammipeatus ja ülekäik, paremalt tuleb autod läbi lasta.

See tähendab, et juht peab vaatama vasakule, kas ei tule jalakäijat. Siis paremale, kas ei tule autot. Aga halva nähtavuse tõttu on pöörde sooritamiseks aega vaid paar sekundit, sest paremalt tulevaid autosid lihtsalt pole enne näha.

Seega tehakse pööre kiiresti ja närviliselt, aga kui selle ajaga on teed ületama asunud mõni jalakäija, on liiklusohtlik olukord käes. Lisaks paistab hommikupäike otse Toompea poolt majade vahelt nii läbi, et pimestab vasakule vaatamise ja ülekäigurajal olevaid inimesi on raske märgata.

“Sõidan ise sealt pea igal hommikul ja julgelt pooltel kordadest on mul seal potentsiaalselt liiklusohtlik olukord ka mööda Kopli tänavat liikuvate autodega või üle sebra minevate jalakäijatega. Linnavalitsus peaks selle ohtliku koha kiiresti korda tegema, sest varem või hiljem juhtub seal raske liiklusõnnetus,” kirjutab lugeja, kes meile vihje saatis.

Mida ütleb ekspert?

Õnneleid Liikluskooli juhataja Toivo Õnneleid leiab, et kõige paremini toimiks Kopli tänavale füüsiliste parkimistõkiste seadmine, et nähtavust parandada. Ülekäiguraja asukoha muutmist ta ei pooldaks.

Kui Graniidi tänava poolt asuks teed ületama jalakäija, on autojuhil teda eriti raske märgata, kui tähelepanu on koondunud autodele.

“Ülekäik peabki olema ristmiku vahetus läheduses, et autojuhid ei saaks oluliselt kiirendada enne jalakäijaga kohtumist. Viies ülekäiguraja ristmikult kaugemale, seame jalakäijad olukorda, kus nad kohtuvad juba kiirendanud autodega.”

Millal see korda saab?

“Liiklusseadus keelab parkida lähemale 5 meetrit ristmikust. Kui seda nõuet täidetakse, siis on nähtavas olemas. Probleem esineb siis, kui leidub liikleja, kes pargib oma sõiduki keelatud kohta ja varjab sellega vajaliku nähtavuse,” sõnas Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa.

Pildilt on näha, et alles hiljuti on ristmiku ees parkinud veel üks auto, aga isegi ilma selleta on nähtavus halb.

Samas on Kopli tn liikluse rahustamiseks muudetud sõidujoont ning lisatud ülekäigurada. Siiski lubas Rüütlemaa edastada informatsiooni Tallinna Munitsipaalpolitseiametile parkimise järelevalve teostamise otsustamiseks ning olukorra monitoorimiseks.

“Vajadusel paigaldame füüsilised tõkked, et välistada nähtavust piiravate sõidukite parkimine selleks keelatud kohas.”

Loll liiklussõlm on rubriik, kus me juhime tähelepanu kehvasti, keeruliselt või veidralt lahendatud kohtadele Eesti liikluses. Saada meile kirjeldus mõnest sellisest kohast aadressile auto@geenius.ee ja me kirjutame sellest!
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.