Mootorrattad

Politsei mootorrattaid on suvel harva näha? PPA vastab, kui palju kaherattalistega aastas maha sõidetakse

Pilt on pärit arhiivist, kuupäevaks 27.05.2010 ja allkirjaks on märgitud, et Mirjam Männamaa on ainus motopolitseinik Põhjamaades ja Baltikumis. Äkki oli mõeldud, et ainuke naispolitseinik? Foto: Priit Simson / Postimees / Scanpix Baltics

Rubriiki toetab

  • Meilt leiab mopeedi, mootorratta, ATV
  • ja kogu varustuse igaüks!
  • MOTOKAUBAD.EE

Eesti politseil on erinevat tehnikat ning juba üle 20 aasta kasutatakse lisaks autodele ka mootorrattaid. Politsei- ja piirivalveameti (PPA) maismaasõidukite grupijuhi Tago Trei sõnul on PPA-l praegu kümmekond mootorratast, mille hulgas on erinevaid marke, millest enamiku moodustavad sport touring‘u ja touring-tüüpi mootorrattad. 

“Motoparki uuendatakse vastavalt mootorrataste elukaarele. Hindame pidevalt, millises tehnilises seisukorras meie mootorrattad on või kas turule on tulnud midagi uut, mis tagab parema võimekuse,” lisas Trei.

Trei sõnul võib mootorratastel politseinike kohata tavaliselt maist septembrini. “Mootorrattaid kasutame eelkõige liiklusjärelevalve tegemisel, seda nii nelja- kui ka kaherattaliste sõiduvahendite üle,” lisas ta.

Hooaja jooksul läbivad need kümmekond politsei mootorratast kokku ligikaudu 50 000 km. “Mootorratta eeliseks on hea manööverdamisvõimekus, mis annab politseile võimaluse liikuda kiiresti sündmuskohale, kui tihedas linnaliikluses on parasjagu ummik,” ütles Trei viimaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.