Mootorrattad

Suzuki esimene elektritsikkel tuleb juba järgmisel aastal

Suzuki on varem ka elektrilisi mootorrattaid arendanud.Foto: Suzuki

Rubriiki toetab

  • Meilt leiab mopeedi, mootorratta, ATV
  • ja kogu varustuse igaüks!
  • MOTOKAUBAD.EE

Suzuki teatas, et hakkab loodussõbralikuma tuleviku nimel samme astuma ning toob oma esimese elektrilise mootorratta järgmise aasta jooksul turule.

Suzuki Ühendkuningriikides asuva mootorrataste osakonna juht Paul De Lusignan ütles intervjuus portaaliga MCM, et ettevõte on juba pikka aega panustanud süsiniku neutraalsusesse, kuid see on esimene kord, mil firma asja avalikuks teeb. 

2030. aastaks on Suzuki sõnul nende mootorrataste valikus juba kaheksa elektrilist mudelit. Järgmisel aastal tulevad müügile esimesed väiksema ja keskmise suurusega mootorrattad.

De Lusignan’ sõnul näevad nad Euroopas ja Ühendkuningriikides tõelist panust CO2-neutraalsuse suunas ning sellepärast jõuavad uued rattad tõenäoliselt ka siia. Peale elektrilise mudeli uurib Suzuki praegu ka kolme erinevat süsiniku neutraalset sisepõlemismootorit. Nende seas on CNG, biogaas ja etanooli segu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.