Nutikas reisimine

Mis on rahvusvaheline juhiluba ja kuidas seda saada?

Foto: Thomas Samson, AFP Photo / Scanpix Baltics

Rubriiki toetab

Euroopa Liidu piires ei ole rahvusvahelise juhiloa kaasavõtmine reisile vajalik. Paljudes kohtades on see aga mõistlik. Ei tarvitse vaja minna, aga kui küsitakse, siis on jama vähem.

Rahvusvaheline juhiluba on A6-formaadis vihik ning on sisuliselt Eesti siseriikliku juhiloa tõlge prantsuse, inglise, hispaania ja vene keelde.

Tuleb meeles pidada, et rahvusvaheline juhiluba kehtib ainult koos Eesti siseriikliku juhiloaga ning väljastatakse kehtiva Eesti siseriikliku juhiloa alusel kehtivusega kolm aastat.

Kui väljastamise aluseks olev siseriiklik juhiluba aegub kolme aasta jooksul, väljastatakse rahvusvaheline juhiluba sama kehtivusajani, mis on märgitud siseriiklikul juhiloal.

Rahvusvahelise juhiloa taotlemiseks tuleb Maanteeameti teenindusbüroole esitada:

  • isikut tõendav dokument;
  • värviline dokumendifoto suurusega vähemalt 35×45 mm;
  • tasutud riigilõiv.

Oluline! Dokumendifoto peab olema välja trükitud, digitaalselt ei ole võimalik seda esitada

Juhiloataotlus võib olla saadetud ka digitaalselt allkirjastatuna ning dokumendifoto võib sellisel juhul olla saadetud posti teel. Lisaks peab siis olema saadetud ka digitaalselt allkirjastatud dokument, millele on skaneeritud taotleja Eesti juhiloa esi- ja tagakülg ning dokumendifoto.

Rahvusvahelise juhiloa kaotamise, varguse või hävimise korral duplikaadi saamiseks tuleb rahvusvahelise juhiloa omanikul esitada seletuskiri või politsei või päästeasutuse tõend ning taotlemiseks nõutavad dokumendid ja foto.

Eelnevalt välja antud kehtiva tähtajaga rahvusvaheline juhiluba tunnistatakse kehtetuks kirjaliku teate saamisest arvates.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.