Uudis

5 kõige kallimat Porschet, mis margi 70. sünnipäeva tähistaval oksjonil maha müüdi

Foto: RM Sotheby's

Eelmisel nädalavahetusel viis RM Sotheby’s läbi Porsche 70. sünnipäeva tähistava oksjoni, kus pakkumisel olid ainult Porsched ja margiga seotud memorabiilia. Autosid läks haamri alla 63, millest enamik ka uue omaniku leidis.

Muude esemete hulka kuulus nii ajaloolisi reklaampostreid, kasutusjuhendeid kui ka raamatuid. Näiteks kollektsioon esimese põlvkonna 911 mudeli müügikatalooge ja muid materjale läks uuele omanikule ligi 18 000 euro eest.

Müügiks olnud asjad ning autod ja nende eest makstud summad leiab SIIT.

Oksjoni kogutulemus oli üle 22 miljoni euro. Need viis autot moodustasid olulise osa kogusummast.

Porsche 911 Turbo Classic “Project Gold”

Foto: RM Sotheby’s

Viimane õhkjahutusega Porsche 911. Eriliseks teeb auto see, et see toodeti Porsche enda poolt 20 aastat pärast tootmise lõppu.

Tegemist ei ole restaureeritud sõidukiga vaid põhimõtteliselt uue sõidukiga, mis on ehitatud tänapäevaste tehnoloogiatega aga 20 aastat vana mudeli järgi.

Lõpphind: 2 985 000 eurot

Porsche 911 Carrera RS 2.7 Prototype 1973

Foto: RM Sotheby’s

Tegemist on ühega neljast legendaarse RS mudeli prototüübist, täpselt teine neist. Tõenäoliselt toodeti auto kuus kuud enne müügiversiooni tootmise algust.

Välimuses on kõige suurem erinevus protoüübi ja päris auto vahel suure tagatiiva puudumine.

Lõpphind: 1 158 000 eurot

Porsche 918 Spyder 2015

Foto: RM Sotheby’s

Hübriidmootoriga superautode kuulsa kolmiku (Ferrari LaFerrari ja McLaren P1) liige, millega on sõidetud vaid mõnisada kilomeetrit.

Liquid Metal Chrome Blue värvitoon maksis tehasest tellides ligi 60 000 eurot. Samuti on välja toodud, et selliste velgedega ja auto kombinatsioone on vaid üks. Fakt, mis kollektsioneerimise puhul ilmselt võib tulevikus oluliseks osutuda.

Lõpphind: 1 230 000 eurot

Porsche 911 Carrera RS 2.7 Lightweight

Foto: RM Sotheby’s

Kollektsionääride ihaldusobjekt, mida on sellises versioonis toodetud vaid 200 autot.

Kui tavalise auto puhul oleks lause “kasutatud võidusõitudel” kohene punane tuli, siis antud juhul on see välja toodud kui eriline lisaväärtus.

Auto on hiljuti restaureeritud parimate tegijate poolt ja ülima põhjalikkusega konditsiooni, mis on sisuliselt uuevääriline. Väga pikk tööde kirjeldus avaneb auto nimele klikates.

Lõpphind: 894 000 eurot

Porsche 959 Paris-Dakar

Foto: RM Sotheby’s

Porsche 959 oli omal ajal sportautode maailmas ülim saavutus, mis müüki jõudmise hetkel oli maailma kiireim tänavalegaalne seeriaauto tippkiirusega 317 km/h.

Selle saamislugu oli aga päris kummaline ja sai alguse sellest, et oma tehnoloogiate testimiseks otsustati liikuda B-grupis ralliradadele.

Kuna B-grupp oli 1986. aastaks, kui Porsche oma tänavaauto valmis sai, muutunud liiga hullumeelseks ning letaalseid õnnetusi juhtus sageli, lõpetati see ära ning asendati A-grupiga, kus homologeerimiseks oli vaja juba 5000 tänavalegaalset autot.

Foto: RM Sotheby’s

See tähendas, et Porschel oli nüüd võidusõidu auto, millega rasketes oludes kiiresti liikuda, aga polnud enam võistlust. Mida teha? Minna ja võita ära Pariis-Dakari ralli.

Lühidalt kõik. Tulemuseks oli seitse autot, millest neli on Porsche enda kollektsioonis ja üks hävinud. Seega on erakätes vaid kaks autot. Prognoos oli selle eest saada kõigest 3 miljonit.

Lõpphind: 5 197 000 eurot

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.