Uudis

Aas ja Kõlvart ei nõustu Tallinna piirkonna uute liikuvusuuringute tulemustega

Mihhail KõlvartFoto: Konstantin Sednev, Postimees / Scanpix Baltics

Värske kergrööbastranspordi analüüsi kõige otstarbekama stsenaariumi kohaselt jääks Tallinna väike ringtee tulemata, majandus- ja taristuminister Taavi Aasa ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti arvates on ringtee aga vajalik.

Analüüsi kohaselt oleks Tallinna regioonile kõige otstarbekam tulevikustsenaarium “Tallinn++ ja tramm”, mille puhul autokeskse infrastruktuuri arendamisele enam rõhku ei pandaks, rääkis uuringu projektijuht Hannes Luts kolmapäevasel pressikonverentsil.

Aasa ja Kõlvarti arust peab teedeehitusega jätkama

Selle stsenaariumi puhul jääks välja ehitamata ka Tallinna väike ringtee. Nii Aas kui ka Kõlvart ütlesid, et analüüsiga on ära tehtud suur ja vajalik töö, ent mõlemad rõhutasid siiski väikese ringtee vajalikkust.

Väike ringtee kulgeks ümber Ülemiste järve, läbides Järveküla ja Peetri asulaid. Tartu maanteega ristumise järel peaks ringtee kulgema Tallinna lennujaama radade alt tunnelist Smuuli teeni ning raudteeviadukti järel jõudma Peterburi maanteeni.

Aas märkis, et kindlasti oleks vajalik anda liiklusele võimalus kesklinnast mööda sõita. Kõlvart märkis, et kui stsenaarium eeldab teedeehitusest loobumist, siis tema seda vajalikuks ei pea. Ka ringtee projektist loobumine pole tema hinnangul reaalne.

Ideid vähemalt aastani 2050

Transpordianalüüsi kohaselt on paremateks ühendusteks Tallinna ja naabervaldade vahel tasuv arendada nii trammiliine kui ka paremini kasutada olemasolevat raudteed.

Kõigi uuringus tehtud ettepanekute välja ehitamiseks oleks 2050. aastaks vaja investeerida üle miljardi euro. Linnapea hinnangul võib see summa tegelikkuses olla aga isegi kaks või kolm korda suurem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.